NEWS

Bieżące informacje z klubu

PODHALE ROZBIŁO MH AUTOMATYKĘ

W piątkowym meczu Polskiej Hokej Ligi MH Automatyka Gdańsk podejmowała Tatryski Podhale Nowy Targ. „Szarotki” rozbiły gdańszczan, wygrywając aż 8:2 (1:1, 3:0, 4:1). Hattricka skompletował Krzysztof Zapała.

Wyrównana była jedynie pierwsza tercja piątkowego meczu. Biało-niebiescy w 6 minucie objęli nawet prowadzenie po strzale Szymona Marca. Podhalanie odpowiedzieli golem wyrównującym w 11 minucie. Gdańszczanie jeszcze do końca tej części gry prowadzili równe spotkanie, ale od 2 tercji zarysowała się już przewaga gości.

Podhale grało składnie oraz solidnie w defensywie, groźnie kontrując i zdobywając kolejne gole. Aż trzy trafienia „Szarotki” zdobyły, grając w przewadze 5 na 4.

– Wygraliśmy ten mecz zasłużenie, na pewno byliśmy skuteczni. Strzelaliśmy z każdej pozycji, dobrze graliśmy w przewadze. Wydaje mi się, że byliśmy dużo bardziej zdyscyplinowani i nie pozwoliliśmy na zbyt wiele przeciwnikowi. Wyglądaliśmy też od gdańszczan lepiej motorycznie, to też był ważny czynnik. Na pewno jadąc do Gdańska mieliśmy obawy, bo MH Automatyka notowała ostatnio dobre wyniki – podsumował trener Podhala, Marek Ziętara.

W zdecydowanie gorszym humorze był asystent trenera MH Automatyki, Robert Błażowski. – Ciężko coś powiedzieć, to był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza tercja nie była najgorsza, ale później seriami traciliśmy bramki. Dwóch-trzech zawodników zagrało na poziomie, do którego nas przyzwyczaili. Reszta zagrała poniżej oczekiwań i ciężko wówczas coś ugrać z taką drużyną, jak Podhale.

Gdańszczanie o spotkaniu z „Góralami” będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. Liga nie zwalnia tempa i już w niedzielę o godzinie 17:00 biało-niebieskich czeka wyjazdowy mecz z sąsiadem w tabeli – PGE Orlikiem Opole. Po tym meczu hokeiści MH Automatyki pozostaną na południu Polski, gdzie w poniedziałek o 16:00 zmierzą się z SMS U20 PZHL Katowice.

MH Automatyka Gdańsk – Tatryski Podhale Nowy Targ 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)

1:0 Marzec – Pesta (6’)
1:1 Różański – Dalidovich – Ogorodnikow (11’, 5/4)
1:2 Zapała – Tomasik – Kolusz (24’)
1:3 Zapała – Kolusz – Wielkiewicz (33’, 5/4)
1:4 M.Michalski (39’)
1:5 Zapała – Tomasik (41’, 5/4)
1:6 Neupauer – Różański – Sulka (42’)