NEWS

Bieżące informacje z klubu

GDAŃSZCZANIE POKONALI BENIAMINKA

We wtorek rywalem MH Automatyki Gdańsk był beniaminek Polskiej Hokej Ligi – Anteo Naprzód Janów. Biało-niebiescy udowodnili swoją wyższośc, pokonując katowicki zespół 6:3 (2:0, 2:1, 2:2). Hat-trickiem popisał się Jakub Stasiewicz, a dwa gole zdobył wybrany zawodnikiem meczu Josef Vitek.

Gdańszczanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli spotkanie i już w pierwszej tercji objęli dwubramkowe prowadzenie. Oba trafienia zapisał na swoim koncie Josef Vitek, któremu tego dnia bardzo dobrze układała się współpraca z Jakubem Stasiewiczem i Mikhailem Samusenko. Zespół z dzielnicy Katowic groźnie kontrował, ale dobrze tego dnia spisywał się Maxim Gorodetsky, broniąc m.in. dwukrotnie w sytuacjach sam na sam.

Vitek w drugiej części gry znakomicie asystował przy kolejnych dwóch golach, których autorem był wyjątkowo skuteczny tego dnia Jakub Stasiewicz. 24-latek w trzeciej tercji skompletował zresztą hat-tricka.

Gdy w 43 minucie gdańszczanie podwyższyli prowadzenie na 6:1, stało się jasne, że komplet punktów pozostanie nad morzem. Biało-niebiescy mieli wiele okazji na podwyższenie wyniku (m.in. słupek Samusenki), ale to gościom udało zdobyć się dwa gole zmniejszyć rozmiary porażki.

MVP meczu zostali uznani w drużynie gospodarzy Josef Vitek, natomiast w zespole gości obrońca Kamil Charousek.

Wygrana pozwoliła naszej drużynie przesunąć się na 8. miejsce w tabeli PHL, wyprzedzając Naprzód oraz PGE Orlika Opole.

Teraz hokeistów MH Automatyki Gdańsk czeka odpoczynek. Kolejny mecz gdańszczanie rozegrają dopiero 12 października na wyjeździe z SMS U20 PZHL Sosnowiec. Nazajutrz z kolei w Tychach zmierzą się z miejscowym GKS. Najbliższy mecz w Hali Olivia odbędzie się 17 października. Nad morze przyjedzie brązowy meJdalista z poprzedniego sezonu – TMH Polonia Bytom.

MH Automatyka Gdańsk – Anteo Naprzód Janów 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

1:0 Vitek – Samusenko (6’)
2:0 Vitek – Stasiewicz (9’)
3:0 Stasiewicz – Vitek (22’)
3:1 Adamus – Jaros (24’)
4:1 Stasiewicz – Samusenko – Vitek (40’)
5:1 Stasiewicz – Rompkowski – Maciejewski (42’, w przewadze)
6:1 Polodna – Pesta – Steber (43’)
6:2 Indra – K.Charousek – Seda (49’, w przewadze)
6:3 Adamus – Potekhin – K.Charousek (51’)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny) – Dariusz Pobożniak, Patryk Kasprzyk (liniowi)
Kary: 6-2 min.
Strzały: 47-17 (14-4, 16-7, 17-6)
Widzów: 1200

MH Automatyka: Gorodetsky (Zgrzebnicki – n/g); Bilcik – Dolny (2), Lehmann – Wachowski (2), Kantor – Wysocki oraz Maciejewski; Steber (2) – Polodna – Pesta, Vitek – Stasiewicz – Samusenko, Strużyk – Rompkowski – Szczerbakow, Wrycza – Różycki – Marzec.

Anteo Naprzód: Niemczyk (Elżbieciak – n/g); Musioł – K.Charousek, Żywiołek – Kurz, Kulik – Potekhin oraz Sarna; Seda – J.Charousek – Indra, Jaros – Stachura (2) – Adamus, Kapłon – Skrodziuk – Rajski, Piper – Pohl – Stokłosa.