O nas

MH AUTOMATYKA GDAŃSK

Pomorski Klub Hokejowy 2014 to całkowicie nowa jakość w polskim hokeju. Utworzony w 2014 roku klub jest kontynuatorem gdańskich tradycji hokejowych. Drużyna na lodowej tafli, występując pod nazwą „MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk”, w swoim drugim sezonie wywalczyła awans do Polskiej Hokej Ligi, pokonując w bezpośredniej rywalizacji drużynę UKH Dębica (stan rywalizacji 4-0). Aktualnie pod szyldem „MH Automatyka Gdańsk” rozgrywa swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Nowy klub został stworzony przez prawdziwych pasjonatów działających pod szyldem Stowarzyszenia Pomorski Klub Hokejowy 2014. Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja hokeja na lodzie w regionie pomorskim oraz zachęcenie jak największej liczby osób do aktywnego spędzania czasu wolnego przede wszystkim na lodowisku. Drużyna seniorska już teraz jest wzorem do naśladowania dla najmłodszych adeptów hokeja na Pomorzu oraz miejscem zdobywania pierwszych doświadczeń dla juniorów.

Dwa sezony, które drużyna spędziła na lodowiskach 1 Ligi Hokeja na Lodzie, zakończyły się również sukcesem organizacyjnym klubu – na każdym meczu gdańskiego klubu na trybunach zasiadało średnio ponad 1100 kibiców (rekord frekwencji 4000 widzów podczas meczów play-off z Dębicą), co postawiło nas na pozycji niekwestionowanego lidera pod względem popularności w 1 Lidze i pozwala konkurować z najpopularniejszymi klubami hokejowej ekstraligi.

Drużyna w Polskiej Hokej Lidze występuje od dwóch sezonów. Średnia widzów na naszych domowych meczach w trakcie całego sezonu wynosi ponad 1500 osób na mecz i plasuje klub na drugim miejscu wśród wszystkich polskich zespołów hokejowych.  

Sponsor tytularny:

Partner strategiczny:

strategiczny-1 Gdańskie Autobusy i Tramwaje strategiczny-4 strategiczny-5 strategiczny-6 strategiczny-7

Biznes plus:

logo-biznes-1 logo-biznes-4 logo-biznes-5

logo-biznes-6 logo-biznes-7 Kantor DIAMENT