O nas

MH AUTOMATYKA GDAŃSK

Pomorski Klub Hokejowy 2014 to całkowicie nowa jakość w polskim hokeju. Utworzony w 2014 roku klub jest kontynuatorem gdańskich tradycji hokejowych. Drużyna na lodowej tafli, występując pod nazwą „MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk”, w swoim drugim sezonie wywalczyła awans do Polskiej Hokej Ligi, pokonując w bezpośredniej rywalizacji drużynę UKH Dębica (stan rywalizacji 4-0). Aktualnie pod szyldem „MH Automatyka Gdańsk” rozgrywa swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Nowy klub został stworzony przez prawdziwych pasjonatów działających pod szyldem Stowarzyszenia Pomorski Klub Hokejowy 2014. Celem Stowarzyszenia jest popularyzacja hokeja na lodzie w regionie pomorskim oraz zachęcenie jak największej liczby osób do aktywnego spędzania czasu wolnego przede wszystkim na lodowisku. Drużyna seniorska już teraz jest wzorem do naśladowania dla najmłodszych adeptów hokeja na Pomorzu oraz miejscem zdobywania pierwszych doświadczeń dla juniorów.

Dwa sezony, które drużyna spędziła na lodowiskach 1 Ligi Hokeja na Lodzie, zakończyły się również sukcesem organizacyjnym klubu – na każdym meczu gdańskiego klubu na trybunach zasiadało średnio ponad 1100 kibiców (rekord frekwencji 4000 widzów podczas meczów play-off z Dębicą), co postawiło nas na pozycji niekwestionowanego lidera pod względem popularności w 1 Lidze i pozwala konkurować z najpopularniejszymi klubami hokejowej ekstraligi.

Sezon 2016/2017 był dla naszej drużyny premierowym w Polskiej Hokej Lidze – najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna osiągnęła cel, zapewniając sobie utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w kraju. Ponadto po raz kolejny dopisali gdańscy kibice. Średnia ponad 1000 osób na mecz uplasowała nas na drugim miejscu w rankingu PHL, a mecze fazy play-out z Nestą Mires Toruń oglądało ponad 3000 widzów. 

Sponsor tytularny:

Partner strategiczny:

strategiczny-1 Gdańskie Autobusy i Tramwaje strategiczny-4 strategiczny-5 strategiczny-6 strategiczny-7

Biznes plus:

logo-biznes-1 logo-biznes-2 logo-biznes-3 logo-biznes-4 logo-biznes-5

logo-biznes-6 logo-biznes-7 Kantor DIAMENT LOTTO