NEWS

Bieżące informacje z klubu

REHABILITACJA I TRZY PUNKTY W OPOLU!

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk podnieśli się po piątkowej wysokiej porażce. Dzisiaj gdańszczanie pokonali 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) na wyjeździe PGE Orlik Opole. Zwycięską bramkę w 57 minucie zdobył Szymon Marzec, dla którego był to trzeci gol zdobyty w trzecim kolejnym spotkaniu.

Piątkowa przegrana z Tatryski Podhale Nowy Targ zmusiła trenera Andrieja Kowaliewa do kilku roszad w składzie. Do czwartej formacji trafili Adam Skutchan i Maciej Rompkowski. Do pierwszego ataku został dołączony Dymitr Szczerbakow, natomiast miejsce Rompkowskiego w trzecim zajął Filip Pesta. Do bramki wrócił Maxim Gorodetsky, który w dużej mierze przyczynił się do niedawnej wygranej w Tychach.

Białoruski goalkeeper dzisiaj również należał do pierwszoplanowych postaci. W światło jego bramki trafiło aż 35 strzałów, a gdański bramkarz skapitulował tylko raz, gdy w 53 minucie pokonał go Radek Meidl, doprowadzając do remisu 1:1. Gorodetsky występ zakończył z 97% skutecznością obronionych strzałów.

Wynik meczu z 8 minucie otworzył Jan Steber. Kapitan MH Automatyki już wcześniej mógł zdobyć bramkę, ale w 32 sekundzie przeszkodził mu słupek. Szczęście również dopisało Gorodetskiemu. Jego z kolei słupek uratował w drugiej tercji po strzale Bartłomieja Bychawskiego. W 19 munucie Meidl nie wykorzystał również rzutu karnego.

Po wyrównującej bramce dla Orlika wydawało się, że gospodarze mogą pójść za ciosem. Tym bardziej, że wcześniej przetrwali dwa kolejne wykluczenia, w tym 19 sekund gry 3 na 5. To jednak biało-niebiescy zadali decydujący cios. W 57 minucie sam na sam z Alexandrem Tryanichevem znalazł się Szymon Marzec i zdobył zwycięską bramkę. 26-letni skrzydłowy do bramki rywala trafiał także w spotkaniach z Comarch Cracovią oraz Tatryski Podhale.

Mecz trzymał w napięciu do końcowej syreny. PGE Orlik na minutę przed końcem wycofał bramkarza, ale gra z przewagą jednego zawodnika nie przyniosła zmiany wyniku. Spotkanie zakończyło się jednobramkową wygraną biało-niebieskich.

Już po końcowej syrenie w bokserskim pojedynku spotkali się Miroslav Zatko oraz Dymitr Szczerbakow. Obaj otrzymali kary 2+2 za nadmierną ostrość w grze.

Komplet punktów zdobytych w Opolu były niezwykle istotne dla gdańskiego zespołu. Pozwoliły utrzymać się gdańszczanom na 6. Miejscu w tabeli, jednocześnie zwiększając przewagę nad siódmym PGE Orlikiem do pięciu punktów.

Po meczu zawodnicy MH Automatyki przeniosą się do Katowic, gdzie jutro zmierzą się w spotkaniu rozegranym awansem z SMS U20 PZHL Katowice. Początek o godzinie 16:00.

PGE Orlik Opole – MH Automatyka Gdańsk 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

0:1 Steber – Skutchan – Dolny (8’)
1:1 Meidl – Hoog – Baranyk (53’)
1:2 Marzec – Dolny (57’)

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk – Artur Hyliński, Grzegorz Cudek
Kary: 14 min. – 14 min.
Strzały: 35-28