NEWS

Bieżące informacje z klubu

SENSACJA W KRAKOWIE! BIAŁO-NIEBIESCY POKONALI MISTRZA POLSKI

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali wczoraj na wyjeździe Comarch Cracovię Kraków 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) i odnieśli siódme kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym!

Gdańszczanie do Krakowa pojechali osłabieni brakiem kilku zawodników. Do wcześniej kontuzjowanych Marka Wróbla, Krzysztofa Kantora i Mikhaila Samusenki dołączył w minionym tygodniu Sebastian Wachowski. 31-letni obrońca doznał urazu pachwiny i jego rozbrat z hokejem potrwa przynajmniej miesiąc. Również osłabieni byli gospodarze, którzy wystąpili m.in. bez Krystiana Dziubińskiego, Macieja Kruczka i Damiana Kapicy.

Mimo to „Pasy” były zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. Potwierdziły to pierwsze minuty. Dwukrotnie Tomasza Witkowskiego pokonał Teddy Da Costa. Reprezentant Francji najpierw zmienił tor lotu krążka po strzale Lukasa Ziba, a za drugim razem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Biało-niebiescy otrząsnęli się jedna po nieudanym początku i kontaktową bramkę zdobył Maciej Rybak. 19-letni młodzieżowy reprezentant Polski debiutował w zespole MH Automatyki Gdańsk, bowiem wcześniej w PHL występował w drużynie SMS U20 PZHL Katowice. Warto dodać, że wynik dla gdańszczan mógł być lepszy, ale Josef Vitek i Szymon Marzec w pierwszej tercji nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Rafałem Radziszewskim.

Druga tercja rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy, czego efektem był trzeci gol. Cracovia wyprowadziła szybką kontrę, a Tomas Sykora strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Witkowskiego. Od momentu utraty trzeciej bramki nasi zawodnicy poczynali sobie coraz odważniej. Krakowskimi kibicami wstrząsnęła 36 i 37 minuta meczu. W odstępie zaledwie 60 sekund Radziszewski dwukrotnie skapitulował po uderzeniach Macieja Rompkowskiego i Filipa Pesty, a na tablicy wyników pojawił się remis, który utrzymał się do syreny kończącej drugą część meczu.

Ostatnią odsłonę MH Automatyka Gdańsk rozpoczęła z przewagą jednego zawodnika, bowiem równo z końcem poprzedniej części meczu karę za uderzanie otrzymał Filip Drzewiecki. Biało-niebiescy skrzętnie skorzystali z tej okazji i po 26 sekundach objęli po raz pierwszy prowadzenie. Koronkową akcję Jana Stebera i Rompkowskiego celnym strzałem wykończył Jakub Stasiewicz. Od tego momentu biało-niebiescy grali bardzo rozsądnie w defensywie i nie dopuszczali do poważnych zagrożeń pod swoją bramką. A jeśli już doszło do groźnych strzałów to ze stoickim spokojem interweniował Witkowski. W ostatniej minucie trener gospodarzy zdecydował się na wycofanie bramkarza, ale gdańscy hokeiści dwukrotnie przechwycili krążek w tercji neutralnej i nie pozwolili na oddanie celnych strzałów.

Dla MH Automatyki Gdańsk było to już siódme kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Jest to najlepszy wynik w całej lidze, stąd gdańszczan okrzyknięto już „rycerzami wyjazdów”. Z kolei zdobyte trzy punkty pozwoliły powiększyć przewagę nad siódmym zespołem w tabeli do 9 punktów.

Już w piątek do Hali Olivia przyjedzie GKS Tychy, aktualny lider w tabeli. Biało-niebiescy tyski zespół mają już na rozkładzie, bowiem w 1 rundzie zwyciężyli w Tychach po rzutach karnych. Emocji z pewnością nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy!

Comarch Cracovia Kraków – MH Automatyka Gdańsk 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

1:0 Da Costa – Zib – Novajovsky (3’, 5/4)
2:0 Da Costa – Novajovsky – Sykora (7’)
2:1 Maciej Rybak – Dolny – Rompkowski (12’)
3:1 Sykora – Zib (24’)
3:2 Rompkowski – Różycki – Dolny (35’)
3:3 Pesta – Vitek – Skutchan (36’)
3:4 Stasiewicz – Rompkowski – Steber (41’, 5/4)

Sędziowali: Robert Długi (główny) – Mateusz Niżnik, Dariusz Pobożniak (liniowi)