NEWS

Bieżące informacje z klubu

WAŻNA WYGRANA W OŚWIĘCIMIU

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo odniosła dzisiaj nasza drużyna. Gdańszczanie pokonali Unię Oświęcim 4:3 (2:2, 1:1, 1:0). Zwycięskiego gola w 56 minucie zdobył Petr Polodna. Komplet punktów jest niezwykle istotny, bowiem Unia to zespół, który również aspiruje do miejsca w „szóstce”, a co za tym idzie bezpośredniego awansu do play-off.

W ostatnich dniach w Unii doszło do sporych zmian. Josefa Dobosa na stanowisku trenera, na razie tymczasowo, zastąpił Witold Magiera. Wczoraj z kolei do drużyny powrócili bracia Martin i Ondriej Kasperlikowie, którzy jako oficjalny powód zawieszenia kariery podali chęć skupienia się na studiach.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, bowiem już w 7 sekundzie Tomasza Witkowskiego pokonał Jan Danecek. Wyrównujący gol padł w 11 minucie, kiedy Witolda Łazarza strzałem z niebieskiej linii zaskoczył Vlastimil Bilcik. Dla czeskiego obrońcy był to pierwszy gol zdobyty w barwach MH Automatyki Gdańsk.

Gdańszczanie stracili jednak koncentrację, bo po 16 sekundach od wznowienia gry Witkowski ponownie wyciągał krążek z bramki, gdy z dystansu precyzyjnie uderzył Mateusz Gębczyk. Na to trafienie biało-niebiescy odpowiedzieli zaledwie po dwóch minutach. Do remisu doprowadził Josef Vitek, który został przesunięty do pierwszej formacji ataku.

W drugiej tercji zaczęłą zarysowywać się przewaga MH Automatyki. Efektem tego był gol Dymitra Szczerbakowa. Ukraiński napastnik został sam przed bramką, z bliska pokonał Łazarza i po raz pierwszy tego dnia gdański zespół znalazł się na prowadzeniu. Niestety w 38 minucie okres gry w przewadze skutecznym strzałem wykończył Sebastian Kowalówka i po raz kolejny mieliśmy rezultat remisowy.

Losy meczu wyjaśniły się w ostatniej części regulaminowego czasu. Dobrze spisywali się obaj bramkarze, który obronili kilka groźnych sytuacji. W 51 minucie po stronie Unii najbliżej był Peter Tabacek, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku. Zwycięskiego gola dla MH Automatyki zdobył Petr Polodna. Czech w 56 minucie zmienił tor lotu krążka po „wrzutce” Jana Stebera. Oświęcimianie próbowali jeszcze odrobić straty, wycofując nawet na 50 sekund przed końcem bramkarza, lecz bramki już nie padły i komplet punktów pojechał nad morze!

– Dzisiejszy mecz był wyrównany. Zarówno Unia, jak i my bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać. Przeciwnik zaskoczył nas już na pierwszej zmianie, chociaż spodziewaliśmy się, że „ruszą” na nas. Na szczęście drużyna dobrze zareagowała, doprowadziliśmy do wyrównania i jesteśmy zadowoleni, że z kolejnego wyjazdu przywozimy trzy punkty – podsumował spotkanie w Oświęcimiu Robert Błażowski, asystent trenera MH Automatyki Gdańsk.

Trzy punkty zdobyte w Oświęcimiu pozwoliły gdańszczanom zachować pięciopunktową przewagę nad PGE Orlikiem Opole, który dzisiaj pokonał SMS U20 PZHL Katowice, a także powiększyć dystans nad Unią Oświęcim, Polonią Bytom oraz Anteo Naprzodem Janów, które dzisiaj przegrały swoje mecze.

Już we wtorek 31 października kolejny ligowy mecz i walka o punkty. Do gdańskiej Hali Olivia przyjedzie TAURON KH GKS Katowice. Początek spotkania o godzinie 18:30.

KS Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

1:0 Danecek – A.Kowalówka (1’)
1:1 Bilcik – Polodna – Steber (11’)
2:1 Gębczyk – Danecek – Wojtarowicz (11’)
2:2 Vitek – Steber – Wachowski (13’)
2:3 Szczerbakow – Samusenko (29’)
3:3 S.Kowalówka – A.Kowalówka – Danecek (38’, 5/4)
3:4 Polodna – Steber – Vitek (56’)