NEWS

Bieżące informacje z klubu

WITKOWSKI I STRUŻYK ZAGRAJĄ NA „THE WORLD GAMES 2017”

Dwóch zawodników naszej drużyny zostało powołanych do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportowe „The World Games 2017”, które w tym roku (20-30 lipca) zorganizuje Wrocław. Podczas tego święta sportów nieolimpijskich Tomasz Witkowski i Mateusz Strużyk będą reprezentować nasz kraj podczas turnieju hokeja na rolkach.

Areną zmagań hokeistów na rolkach będzie Centrum Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Turniej rozpocznie się 25 lipca i potrwa pięć dni. Kadrę biało-czerwonych w 100% stanowią obecni lub byli zawodnicy polskich klubów hokejowych. Oprócz Witkowskiego i Strużyka powołania dostało także m.in. dwóch innych zawodników pochodzących z Gdańska – Jarosław Rzeszutko i Marek Wróbel. W gronie rezerwowych znaleźli się Dawid Maciejewski Adam Wróbel, a także Michał Kieler, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił bramki MH Automatyki Gdańsk. Selekcjonerem jest były zawodnik GKS Stoczniowiec – Bartłomiej Wróbel.

Foto: Świdnicki Sport

Polacy w swojej grupie kwalifikacyjnej zmierzą się z takimi renomowanymi rywalami jak Czechy, USA i Kanada! Dwie pierwsze drużyny z czterozespołowych grup zagrają o miejsca 1-4, pozostałe o lokaty 5-8.

Tomasz Witkowski i Mateusz Strużyk to nie jedyni zawodnicy naszego zespołu, którzy latem zamieniają łyżwy na rolki. W rozegranym niedawno, również w Świdnicy, turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski w Hokeju na Rolkach nasz klub miał kilku innych reprezentantów. Biało-niebiescy najliczniej wsparli zespół Bombers Malbork, w którym zagrali Oskar LehmannGilbert LeśniakSzymon MarzecMaciej Rompkowski oraz Kacper Różycki. Wspomniani Witkowski i Strużyk zagrali w zespole CCM Mad Dogs Sopot.

Foto: Świdnicki Sport

Sponsor tytularny:

Partner strategiczny:

strategiczny-1 Gdańskie Autobusy i Tramwaje strategiczny-4 strategiczny-5 strategiczny-6 strategiczny-7

Biznes plus:

logo-biznes-1 logo-biznes-2 logo-biznes-3 logo-biznes-4 logo-biznes-5

logo-biznes-6 logo-biznes-7 Kantor DIAMENT LOTTO