Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk WRÓBEL ODCHODZI DO CRACOVII - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

WRÓBEL ODCHODZI DO CRACOVII

Marek Wróbel nie jest już zawodnikiem MH Automatyka Stoczniowiec 2014 i nie wystąpi w najbliższym dwumeczu przeciwko akademickiej drużynie z Nowego Targu. Wczoraj wieczorem podpisał kontrakt do końca sezonu z drużyną Comarch Cracovii – niedawnym przeciwnikiem Stoczniowca 2014 w Pucharze Polski, obecnie trzeciej drużyny PHL (4 punkty straty do lidera – GKS Tychy).

Marek w Krakowie nie będzie jedynym wychowankiem gdańskiej szkoły hokeja – dołączy do Dawida Maciejewskiego, który przed tygodniem wrócił z Norwegii i uzupełnił obronę „Pasów”.

Marek Wróbel był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny – w 12 meczach rozegranych w biało-niebeskich barwach zdobył 24 punkty (14B, 10A) i spędził na ławce kar 55 minut. Ostatnio wspólnie z Sebastianem Wachowskim pełnił funkcję asystenta kapitana zespołu – Jakuba Stasiewicza.

Obecnie nasz klub nie jest w stanie konkurować z czołowymi klubami ekstraligi PHL pod względem finansowym i organizacyjnym, dlatego nie mogliśmy i nie chcieliśmy na siłę zatrzymywać Marka w Gdańsku. Nawet jeżeli jest to dla nas duże osłabienie w decydującej fazie rozgrywek, kiedy walczymy o jak najlepsze miejsce przed play-off. To dla niego na pewno duże wyzwanie, ale Marek jest dobrze wyszkolonym, ukształtowanym zawodnikiem ze świetnymi warunkami fizycznymi (189 cm, 89 kg), który już grał w polskiej ekstralidze i jesteśmy pewni, że sportowo na pewno sobie poradzi. W wieku 25 lat, jeżeli wykorzysta swoją szansę, ma jeszcze kawałek kariery przed sobą. – wyjaśnia Arkadiusz Bruliński, Członek Zarządu ds. Komunikacji.

Ten transfer pokazuje, że nie wystarczy inwestować w rozwój i szkolenie młodzieży bez wsparcia drużyny seniorskiej. Taka sytuacja powoduje, że przede wszystkim kibice drużyn z południa Polski cieszą się, dopingując swoje drużyny z wyszkolonymi w Gdańsku zawodnikami w składzie. Obecnie w Krakowie gra 2 wychowanków Stoczniowca (Maciejewski, Wróbel), w Sanoku i Opolu po 1 (Dolny/Maciej Rompkowski), w Tychach 3 (Bagiński, Łopuski, Rzeszutko), w Jastrzębiu Zdrój 5 (Urbanowicz, Mateusz Rompkowski, Odrobny, Drzewiecki, Marzec, Kantor). Dodatkowo poza granicami kraju grają m.in. aktualny reprezentant Aron Chmielewski (Czechy), wieloletni reprezentant Polski – Adam Borzęcki (Niemcy), czy przymierzany do kadry Tomasz Witkowski (Norwegia). Wierzymy, że kiedyś zarówno Marek Wróbel jak i pozostali wychowankowie będą mogli ponownie założyć koszulkę Stoczniowca 2014. – kontynuuje Bruliński.