Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk ANDRIEJ KOWALEW POPROWADZI GDAŃSKICH HOKEISTÓW - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

ANDRIEJ KOWALEW POPROWADZI GDAŃSKICH HOKEISTÓW

Dziś białoruski szkoleniowiec, który jeszcze w ubiegłym sezonie trenował Dynamo Mińsk w lidze KHL, poprowadzi pierwsze zajęcia z drużyną MH Automatyki Gdańsk. Celem na najbliższe miesiące jest utrzymanie zespołu w Polskiej Hokej Lidze.

50-letni Andriej Kowalew przez wiele lat reprezentował Białoruś na Mistrzostwach Świata  i Igrzyskach Olimpijskich w Nagano i Salt Lake City. W kadrze swojego kraju występował m.in. z doskonale znanym gdańskim kibicom Wiktorem Karaczunem. Karierę zawodniczą zakończył w 2008 roku.

Jako trener Kowalew zaczynał pracę w strukturach klubów HK Vitebsk oraz Yunost Mińsk. Następnie przeniósł się do Chin. Po powrocie na Białoruś prowadził młodzieżową drużynę Mińskich Żubrów, występują w MHL – młodzieżowym odpowiedniku KHL. Jego praca została zauważona przez białoruską federację, która zatrudniła Kowalewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Białorusi U-18. Kolejnym jego przystankiem było, występujące w najlepszej na naszym kontynencie lidze KHL, Dynamo Mińsk. Tam początkowo jako asystent, a w ostatnim sezonie pierwszy trener, miał okazję pracować z wybitnymi hokeistami.

Trener Kowalew przyjeżdża do Gdańska w trudnym momencie – mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. – Drużyna znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli, ale wszyscy wierzymy, że cel na ten sezon, czyli utrzymanie w PHL, jest jak najbardziej możliwe. Wychodząc z takiego założenia, zaprosiliśmy do współpracy jednego z najlepszych obecnie trenerów, którzy byli gotowi podjąć się tego wyzwania. Andriej Kowalew to osoba, który wierzy w realizację tego celu oraz w potencjał tej drużyny, dlatego z jego przyjściem wiążemy duże nadzieje. – dodaje Przemysław Tutaj.

Funkcję drugiego szkoleniowca pełnić będzie pracujący z drużyną od początku tego sezonu Robert Błażowski.

xw_1192535

Zdjęcia: sputnik.by / vesti.ru