Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk ANDRIEJ KOWALIEW NIE POPROWADZI GDAŃSKICH HOKEISTÓW - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

ANDRIEJ KOWALIEW NIE POPROWADZI GDAŃSKICH HOKEISTÓW

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 zdecydował, że białoruski szkoleniowiec, nie będzie prowadził zespołu MH Automatyki Gdańsk w sezonie 2018/2019. Obecnie trwają poszukiwania nowego szkoleniowca.

52-letni Andriej Kowalew prowadził gdańskich hokeistów od 14 grudnia 2016 roku. W sezonie 2016/2017 przejął zespół po Peterze Ekrothcie i utrzymał go w Polskiej Hokej Lidze (PHL). W zakończonym właśnie sezonie drużyna MH Automatyki Gdańsk ponownie dopiero w rywalizacji play-out udowodniła, że należy się jej miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Trener Kowalew wykonał bardzo pożyteczną pracę w Gdańsku – podsumowuje Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. Po tym sezonie uznaliśmy jednak, że model współpracy trenera z drużyną się wyczerpał i obydwie strony potrzebują od siebie odpocząć. Rozstaliśmy się w dobrych stosunkach, tym bardziej, że niezmiennie doceniamy jego ogromny warsztat hokejowy – dodaje Przemysław Tutaj.

MH Automatyka Gdańsk w sezonie regularnym 2017/2018 Polskiej Hokej Ligi pod wodzą Andrieja Kowalewa rozegrała 38 meczów, z których wygrała 16 (w tym 2 po dogrywce lub karnych), a 21 przegrała. Z ósmego miejsca przystąpiła do rywalizacji o miejsce w play-off i przegrała w serii do 2 zwycięstw z Polonią Bytom. Grając po raz drugi z rzędu w fazie play-out utrzymała się w PHL kosztem Naprzodu Janów pokonując zespół w dzielnicy Katowic 4-1 w serii.

Ten sezon był pełen emocji, radości, nowych doświadczeń, ale to również czas, który pozostawił po sobie pewien niedosyt – mówi prezes klubu Bartosz Purzyński. Patrząc wstecz pamiętamy, że pod znakiem zapytania stał nawet start naszej drużyny w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. To i wiele innych wyzwań w trakcie sezonu udało się nam pokonać. Zespół grał na tyle dobrze, że dziś utrzymanie się w PHL – w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu – nie może być traktowane jako sukces. Zgodnie z zapowiedziami nie zwlekamy z wyciąganiem wniosków. Pierwszym ruchem jest zmiana trenera, ale to nie koniec zmian.  Naszą ambicją jest niezmiennie gra o wyższe cele i dostarczanie naszym kibicom i sponsorom satysfakcji z postawy drużyny – zapowiada Bartosz Purzyński.

Andriej Kowalew przez wiele lat reprezentował Białoruś na Mistrzostwach Świata  i Igrzyskach Olimpijskich w Nagano i Salt Lake City. Karierę zawodniczą zakończył w 2008 roku. Jako trener Kowalew zaczynał pracę w strukturach klubów HK Vitebsk oraz Yunost Mińsk. Następnie przeniósł się do Chin. Po powrocie na Białoruś prowadził młodzieżową drużynę Mińskich Żubrów (liga MHL). Jego praca została zauważona przez białoruską federację, która zatrudniła Kowalewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Białorusi U-18. Przed przyjazdem do Gdańska prowadził – początkowo jako asystent, potem jako pierwszy trener – występujące w najlepszej na naszym kontynencie lidze KHL, Dynamo Mińsk.