Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk BILCIK NOWYM OBROŃCĄ MH AUTOMATYKI GDAŃSK - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

BILCIK NOWYM OBROŃCĄ MH AUTOMATYKI GDAŃSK

Czeski obrońca Vlastimil Bilčík w przyszłym sezonie występował będzie w drużynie MH Automatyki Gdańsk. 25-letni zawodnik miniony sezon spędził w pierwszoligowym zespole Dukla Jihlava, z którą wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kontrakty podpisali także czterej gracze, reprezentujący nasz zespół w sezonie 2016/2017. 

– Zdecydowałem się na ofertę z Gdańska, bo otrzymałem dobre referencje o klubie od Petra Polodny. Kolejnym impulsem byla opinia mojego bardzo dobrego kolegi Jakuba Saura, który gra w Polsce. Podobalo mi sie szybkie i konkretne działanie zarządu klubu, a także zainteresowanie moją osobą. – powiedział nowy obrońca MH Automatyki Gdańsk po podpisaniu kontraktu.

Vlastimil Bilčík pochodzi z Brna i jest wychowankiem tamtejszej Komety. W barwach macierzystego klubu miał nawet okazję zadebiutować w czeskiej Extralidze. Kolejne przystanki na drodze zawodnika to Technika Brno, Horacka Slavia Trebic oraz wspomniana Dukla Jihlava. W jej barwach Bilčík rozegrał w zeszłym sezonie aż 67 spotkań, zdobywając 3 bramki i 13 asyst, a klasyfikację +/- zakończył z dorobkiem +21. Po sezonie zawodnicy Dukli mogli cieszyć się z upragnionego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dlaczego 25-latek zdecydował się na transfer do Polski? – Grałem w pierwszej lidze czeskiej już pięć sezonów. Na tym szczeblu osiągnąłem wszystko, bowiem awansowaliśmy do Extraligi. Nie doszedłem jednak z klubem do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a ponieważ w Czechach są wysokie kwoty odstępnego za transfer pomiędzy klubami, zdecydowałem się poszukać drużyny za granicą. – tłumaczy urodzony w Brnie zawodnik.

W gdańskiej drużynie nie zobaczymy już Zachary Josephera oraz Hampusa Falka. Skuteczność amerykańskiego obrońcy została dostrzeżona we francuskim Strasbourgu. Szwed natomiast zdecydował się na występy w Division 1 (trzeci poziom rozgrywkowy w Szwecji), wybierając ofertę z Sollentuna HC. Nowy obrońca biało-niebieskich ma za zadanie zająć ich miejsce. – Chciałbym pomóc drużynie w awansie do fazy play-off, zarówno zdobywając punkty, jak i swoim poświęceniem, nieustępliwością i twardością w grze. – zakończył Bilčík.

Biało-niebieskie barwy nadal reprezentować będa zawodnicy, którzy występowali już w MH Automatyce Gdańsk w zakończonych rozgrywkach. Mowa o Macieju Rompkowskim (40 meczów, 7 bramek, 10 asyst), Mateuszu Strużyku (41 meczów, 6 bramek, 6 asyst), Filipie Peście (42 mecze, 7 bramek, 7 asyst) i Wojciechu Wryczy (39 meczów, 2 bramki, 4 asysty).

– Powoli krystalizuje się nasza kadra. Rozmawiamy także z pozostałymi zawodnikami, którzy reprezentowali nasz klub i jeszcze w tym tygodniu powinny zostać zawarte kolejne umowy.  – powiedział dyrektor sportowy klubu, Przemysław Tutaj.