Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk CLJ: PIERWSZY PUNKT PKH2014 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

CLJ: PIERWSZY PUNKT PKH2014

Pierwszy punkt w rozgrywkach CLJ zapisali na swoim koncie zawodnicy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. W ten weekend w Gdańsku podejmowali UKS Zagłębie Sosnowiec. W sobotę goście, nie bez problemów, pokonali naszą drużynę 5:3. W niedzielnym rewanżu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne (w regulaminowym czasie gry 1:1), które lepiej egzekwowali sosnowiczanie.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla biało-niebieskich. Już po 11 minutach po strzałach Gilberta Leśniaka, Dimitra Szczerbakowa oraz Maksymiliana Ananiewa prowadzili oni 3:0. Od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga Zagłębia, które jeszcze w pierwszej części gry zdobyło kontaktowego gola. W kolejnych dwóch tercjach przyjezdni odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niedzielny mecz nie było już tak obfity w sytuację strzeleckie oraz bramki. Mogliśmy oglądać wyrównane spotkanie, o którego losach przesądziły rzuty karne. PKH 2014 objął prowadzenie w 7 minucie po indywidualnej akcji Dimitra Szczerbakowa. Wyrównanie padło w 35 minucie, kiedy Patryk Jarosz z bliska pokonał Konrada Zgrzebnickiego. Ostatnie minuty meczu były ciężkie dla naszych graczy, bowiem biało-niebiescy dwukrotnie zostali wysłani na ławkę kar – obronili jednak oba okresy gry w osłabieniu. Z kolei w dogrywce o zwycięstwie mógł przesądzić Szczerbakow, który znalazł się sam przed bramkarzem. Jego uderzenie szczęśliwie parkanem obronił bramkarz gości. W karnych lepsi byli podopieczni Grzegorza Klicha, wykorzystali oni dwa z trzech najazdów na bramkęZgrzebnickiego.

Warto odnotować, że w niedzielnej potyczce w biało-niebieskich barwach udanie zadebiutował Egor Oreshchenko. Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi ukraiński obrońca do PKH2014 trafił z Ldinki Kijów.

Za tydzień juniorów PKH2014 czeka wyjazd na dwumecz do Oświęcimia.

12.09. – sobota
Pomorski Klub Hokejowy 2014 – UKS Zagłębie Sosnowiec 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)

Bramki dla PKH 2014: Gilbert Leśniak (4’), Dimitr Szczerbakow (11’), Maksymilian Ananiew (11’)

PKH2014: Zgrzebnicki (Mozołowski – n/g); Leśniak – Munch, Maszyntsev – Gerasymenko oraz Kmieć; Gołaszewski – Szczerbakow – Kasicki, Ananiew – Łabinowicz – Gałązka, Mocarski – Murawski – Zalewski.

13.09. – niedziela
Pomorski Klub Hokejowy 2014 – UKS Zagłębie Sosnowiec 1:2k. (1:0, 0:1, 0:0, 0:0 – k. 0:2)

Bramka dla PKH 2014: Dimitr Szczerbakow (7’)

PKH2014: Zgrzebnicki (Mozołowski – n/g); Leśniak – Munch, Cholodov – Oreshchenko; Gołaszewski – Szczerbakow – Kasicki, Ananiew – Łabinowicz – Gałązka, Mocarski – Murawski – Zalewski.