Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk CZTERECH SĘDZIÓW POPROWADZI MECZE MH AUTOMATYKI ROZGRYWANE W GDAŃSKU - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

CZTERECH SĘDZIÓW POPROWADZI MECZE MH AUTOMATYKI ROZGRYWANE W GDAŃSKU

Na wniosek Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 jutrzejszy mecz z GKS Tychy oraz każdy kolejny rozgrywany w Gdańsku poprowadzi czwórka arbitrów. Taki wniosek nasz klub złożył podczas wczorajszego spotkania klubów PHL w Katowicach. Rozmawiano między innymi na temat poprawy jakości sędziowania.

Od jutra wszystkie mecze domowe naszej drużyny rozgrywane w Gdańsku zostaną poprowadzone przez czterech sędziów – dwóch głównych oraz dwóch liniowych.

– Czwórka sędziów to standard w całej Europie i na świecie. Obecnie tylko spotkania ligi polskiej i rumuńskiej sędziowane są przez trzech arbitrów. Jako pierwszy klub poprosiliśmy o delegowanie na nasze spotkania czterech arbitrów. W środowisku hokejowym słychać niezadowolenie z pracy sędziów, tymczasem jeden arbiter główny często nie ma szans nadążyć za szybko zmieniającą się akcją, za błyskawiczną kontrą czy zauważyć przewinienie w sytuacji zamieszania pod bramką. Udział drugiego arbitra głównego praktycznie eliminuje faule oraz złośliwe zagrania, które mają miejsce poza akcją. Chcemy podnieść jakość widowiska, jednocześnie obniżając poziom frustracji kibiców oraz zawodników. W perspektywie czasu powinno przełożyć się to na profesjonalizację i lepszy odbiór dyscypliny. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w fazie play-off. Dlaczego nie stosować go zatem na co dzień? – powiedział Bartosz Purzyński, prezes Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, czwórka arbitrów poprowadzi także wszystkie spotkania czterech ostatnich kolejek rundy zasadniczej PHL oraz fazę play-off. Rozwiązanie to ma być także stosowane we wszystkich meczach od sezonu 2018/2019.

Dzisiejszy mecz z GKS Tychy, jako sędziowie główni, poprowadzą Bartosz Kaczmarek z Bytomia oraz Paweł Breske z Jastrzębia. Na liniach pomagać im będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy oraz Daniel Lipiński z Torunia.