Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk DO DĘBICY PO ZWYCIĘSTWO - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

DO DĘBICY PO ZWYCIĘSTWO

Już jutro o godzinie 18:00 hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk rozpoczną w Dębicy drugi mecz z UKH. Jak wszyscy wiemy, stawka jest bardzo wysoka. Dla biało-niebieskich zwycięstwo będzie oznaczać duży krok w kierunku awansu do Polskiej Hokej Ligi, natomiast wygrana gospodarzy utwierdzi ich w przekonaniu, że wysoko postawiona poprzeczka w Gdańsku, nie była dziełem przypadku. Przypomnijmy, że do PHL promocję uzyska zespół, który jako pierwszy wygra cztery spotkania.

Rozegrany przed tygodniem pierwszy mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem Stoczniowca 2014 4:1. Po wzmocnieniach UKH Dębica jest zdecydowanie inną drużyną, niż tą którą pamiętamy jeszcze z zeszłego sezonu I ligi. Potwierdził to przebieg meczu w Gdańsku, Stoczniowiec 2014 zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w III tercji.

O powtórzenie wyniku naszej drużynie będzie niezwykle trudno. Sami zawodnicy podkreślają specyficzny klimat panujący na lodowisku w Dębicy, które posiada najmniejsze wymiary z oficjalnie dopuszczonych przez IIHF.

– To będzie ciężki mecz. Dębica gra u siebie, na pewno wspomaga się większą ilością zawodników z zewnątrz niż my. Lodowisko w Dębicy jest generalnie ciężkie do grania, bo jest sporo mniejsze, przez co jest również mniej miejsca. Nastroje w drużynie są jak zawsze bojowe, nawet pomimo sporej ilości kontuzji i okrojonego składu. – powiedział nam napastnik Wojciech Wrycza.

Dodatkowo kontuzji w ostatniej potyczce doznał Dymitr Szczerbakow, któremu odnowiła się niedawna kontuzja barku. Dla młodego ukraińskiego napastnika oznacza to przynajmniej 4-6 tygodni przerwy w grze. Do Szczerbakowa doliczyć też trzeba pozostałych nieobecnych (m.in. Steber, Ziółkowski, Pesta, Krasakiewicz), co wymusza na trenerze Walentym Ziętarze kolejne zmiany w zestawieniu „piątek”.

– Zdajemy sobie sprawę, że jedziemy w osłabionym składzie. Dodatkowo nie wiemy czy Dębica, grając u siebie, nie zaskoczy nas kolejnymi wzmocnieniami. Nie patrzymy jednak na to i interesuje nas tylko zwycięstwo. Ostatni tydzień ciężko pracowaliśmy na treningach nad taktyką – zgraniem poszczególnych formacji, wypracowaniem odpowiednich nawyków, a także grą w przewadze, bo z tym ostatnio mieliśmy trochę problemów. – wyjaśnił Tomasz Witkowski, pierwszy bramkarz naszej drużyny.

Do autokaru gdańszczanie wsiądą w nowych dresach, które zostały zakupione ze środków zebranych przez naszych Kibiców podczas akcji portalu „Fans 4 Club”. Mamy nadzieję, że wygoda i komfort podczas podróży, przełożą się na grę biało-niebieskich i w efekcie kolejne zwycięstwo.

Informacja dla Kibiców – dystrybucja bluz ruszy w przyszłym tygodniu.

—————————————————————————————————————————————————-
Juniorzy grają na Podhalu

Swoje mecze w weekend zagra także drużyna Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014, rywalizująca w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem podopiecznych Krzysztofa Lehmanna czeka daleka podróż do Nowego Targu, gdzie młodzi gdańszczanie w sobotę i niedzielę zagrają z miejscowym Podhalem, które zajmuje drugie miejsce w tabeli CLJ.