Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk DWÓCH ROSJAN WZMACNIA MH AUTOMATYKĘ. NOWY ASYSTENT MARKA ZIĘTARY. - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

DWÓCH ROSJAN WZMACNIA MH AUTOMATYKĘ. NOWY ASYSTENT MARKA ZIĘTARY.

W najbliższym sezonie w szeregach MH Automatyki Gdańsk zobaczymy aż trzech Rosjan. Do wcześniej zakontraktowanego bramkarza, Aleksandra Trianiczewa dołączą napastnik i obrońca. Marek Ziętara będzie miał także nowego asystenta.

Trenerem, który zajmie miejsce Roberta Błażowskiego w sztabie szkoleniowym, jest 46-letni Witalij Grajewski. Białorusin z polskim paszportem ostatnio samodzielnie prowadził pierwszoligowy zespół MMKS Podhale Nowy Targ. Wcześniej pełnił rolę asystenta u boku Jacka Płachty w TAURON KH GKS Katowice oraz Jacka Szopińskiego w PGE Orliku Opole.

Do kadry biało-niebieskich dołączyło także dwóch nowych zawodników. Pierwszy z nich to 31-letni wychowanek Traktora Czelabińsk – Yegor Rozhkov. Rosjanin mierzy 180 centymetrów wzrostu i wazy 80 kilogramów. W seniorskiej karierze przez wiele lat występował na zapleczu najwyższej ligi rosyjskiej. Łącznie w 2. lidze rosyjskiej i lidze VHL rozegrał 660 spotkań zdobywając w nich 274 punkty (133 bramki, 141 asyst). W ostatnich latach nowy napastnik gdańszczan występował głównie w zespołach z Czelabińska i Niżnego Tagiłu na bezpośrednim zapleczu ligi KHL. Występując w sezonie 2017-2018 w Sputniku Niżny Tagił w 52 meczach zdobył 7 bramek i 9 razy obsłużył swoich kolegów podaniem otwierającym drogę do zdobycia bramki.

Yegor Rozhkov

Drugim wzmocnieniem jest występujący na pozycji obrońcy Konstantin Tesliukevich. Urodzony w 1983 roku w Workucie zawodnik, podobnie jak Rozhkov, przez większość swojej kariery grał w drugiej lidze rosyjskiej, przemianowanej na początku tej dekady na VHL. W swojej ojczyźnie grał przede wszystkim w klubach z Lipiecka, Biełgorodu, a ostatnio w Twerze i Woroneżu. Na drugim poziomie rozgrywkowym rozegrał łącznie 646 meczów, a na jego koncie zapisano 206 punktów za 67 bramek i 139 asyst. W klasyfikacji +/- wypada bardzo korzystnie: + 23. W latach 2015-2017 reprezentował barwy kazachskiego Arłana Kokczetaw, gdzie w sezonie 2015-2016 uzyskał najlepszy wynik w klasyfikacji +/- (+35) oraz strzelił najwięcej bramek (10) spośród defensorów w całej lidze. Ostatni sezon spędził na wyspach w lidze EIHL w drużynie Edynburg Capitals. Dla tego ostatniego klubu w 52 spotkaniach zdobył 14 punktów (2+12), a na ławce kar spędził 37 minut.

Konstantin Tesliukevich

W sezonie 2018-2019 w Polskiej Hokej Lidze w jednej drużynie może występować maksymalnie 6 obcokrajowców, przy czym zagraniczny bramkarz liczy się podwójnie. Pozostali obcokrajowcy, którzy już podpisali kontrakty z MH Automatyką Gdańsk, to rosyjski bramkarz Aleksandr Trianichev, Ukrainiec Volodymyr Aleksyuk oraz występujący już kolejny sezon nad morzem: Josef Vitek, Petr Polodna i Dmytro Szczerbakow.

– Kontraktując kolejnych dwóch zawodników zza granicy przekroczyliśmy limit liczby obcokrajowców, którzy mogą występować w naszej lidze w jednej drużynie. O polskie obywatelstwo starają się dwaj nasi zawodnicy – Dmytro Szczerbakow oraz Josef Vitek. Po otrzymaniu polskiego paszportu będą mogli występować na prawach zawodnika krajowego. – komentuje Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy klubu.

Zgodnie z zmienionym ostatnio regulaminem PHL za każdego dodatkowego zawodnika ponad obowiązujący limit obcokrajowców klub musi wnieść jednorazową kaucję w wysokości 7500 złotych. Jeśli w trakcie tego lub kolejnego sezonu zawodnikowi przyznane zostanie polskie obywatelstwo, kwota ta jest zwracana do klubu, który ją wcześniej zapłacił.

W zespole MH Automatyki Gdańsk na kolejny sezon pozostanie także obrońca Krzysztof Kantor. Dla wychowanka gdańskiego hokeja będzie to już trzeci kolejny sezon w biało-niebieskich barwach.

– Zakontraktowanie dwóch Rosjan oraz przedłużenie umowy z Krzysztofem Kantorem zamyka etap budowy drużyny na sezon 2018/2019. – dodaje Tutaj.

Do sierpniowych treningów zostaną ponadto włączeni wychowankowie GKS Stoczniowiec. Napastnicy Krystian Mocarski oraz Igor Smal mieli już okazję zadebiutować w PHL w ubiegłym sezonie. Oprócz nich szansę udowodnienia przydatności do zespołu otrzymają obrońca Jakub Wala oraz napastnik Szymon Łabinowicz.

Biało-niebiescy jutro spotkają się na wspólnych treningach. Na 6 sierpnia w Hali Olivia zaplanowano zamrożenie tafli i wtedy drużyna rozpocznie zajęcia na lodzie.