NEWS

Bieżące informacje z klubu

FILIP PESTA Z KONTRAKTEM NA SEZON 2016/2017

W dniu dzisiejszym umowę z naszym klubem podpisał kolejny wychowanek gdańskiego hokeja. W przyszłym sezonie w biało-niebieskich barwach ponownie zobaczymy napastnika Filipa Pestę.

23-letni napastnik od początku sezonu przygotowawczego trenował z naszym zespołem. Z względu na obowiązki związane ze studiami nie mógł jednak brać udziału we wszystkich zajęciach.

Filip jest wychowankiem GKS Stoczniowca Gdańsk, w którym w sezonie 2010/2011, jako 17-latek, debiutował na lodowiskach Polskiej Hokej Ligi. W tym sezonie, w meczu przeciwko Cracovii, strzelił także swoją debiutancką bramkę. Następnymi przystankami w karierze zawodnika były pierwszoligowe KH Gdańsk SA oraz Legia Warszawa. W sezonie 2013/2014 Filip związał się z KTH Krynica, z którym występował w Polskiej Hokej Lidze. Łącznie w PHL – w GKS Stoczniowiec oraz w KTH – Pesta rozegrał 63 spotkania (4 bramki i 9 asyst).

Po zgłoszeniu do rozgrywek Stoczniowca 2014 Pesta wrócił do Gdańska i reprezentował naszą drużynę, będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników. W 33 meczach zanotował 51 punktów (19 bramek i 32 asysty).

W przeszłości zawodnik reprezentował także nasz kraj w turniejach Mistrzostw Świata do lat 18 oraz 20.

Pesta