Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk FINAŁY CLJ: PÓŁFINAŁ BLISKO - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

FINAŁY CLJ: PÓŁFINAŁ BLISKO

Juniorzy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 zanotowali drugie zwycięstwo w grupie B turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Gdańszczanie po zaciętym meczu pokonali UKH Unię Oświęcim 6:5 (4:3, 2:1, 0:1). Po dwie bramki dla biało-niebieskich zdobywali Dymitr Szczerbakow, Patryk Krężołek i Jan Kasicki. Wygrana spowodowała, że nasza drużyna jest już bardzo blisko awansu do sobotniego półfinału.

Mecz rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny. Już po 96 sekundach gry młodzi gdańszczanie po golach Patryka Krężołka i Jana Kasickiego prowadzili 2:0. W 7 minucie na tablicy wyników pojawił się jednak remis. Karę 2+2 minuty odsiadywał Arkadiusz Nowak i oba okresy liczebnej przewagi skrzętnie wykorzystali unici. Gra w przewadze była zresztą mocną stroną oświęcimskiej drużyny, bowiem na gola Krężołka na 3:2, oświęcimianie odpowiedzieli również mając na lodzie jednego zawodnika więcej (kara Maksymiliana Ananiewa). Na szczęście Dymitr Szczerbakow przywrócił swojej drużynie jednobramkowe prowadzenie sekundę przed syreną.

Druga część gry nie przyniosła już gradu goli. Na Jastorze obejrzeliśmy trzy bramki i ponownie o jedno trafienie więcej zapisali na swoim koncie zawodnicy PKH2014. W 34 minucie oświęcimski zespół po raz trzeci tego dnia doprowadził do wyrównania. Trener Krzysztof Lehmann zdecydował się na zmianę bramkarza i Antona Tomaszewskiego zastąpił Konrad Zgrzebnicki. Manewr ten podziałał mobilizująco na gdańskich zawodników, bowiem biało-niebiescy prowadzenie odzyskali już po 44 sekundach, gdy na listę strzelców wpisał się ponownie Kasicki. Na 38 sekund przed przerwą swojego drugiego gola „do szatni” zdobył Szczerbakow, wykorzystując przewagę 5 na 4.

W ostatniej tercji gdańszczanie, zamiast kontrolować przebieg spotkania i dwubramkową przewagę, aż pięciokrotnie musieli radzić sobie w osłabieniu. Na szczęście Unia nie była już tak skuteczna podczas gry w „powerplay”, jak w premierowej odsłonie. Oświęcimianie co prawda zdobyli kontaktowego gola, ale dopiero w 59 minucie. Na wyrównanie zabrakło im czasu, a tym samym hokeiści PKH2014 wygrali swoje drugie grupowe spotkanie podczas turnieju.

Biało-niebiescy być może już dzisiaj będą mogli cieszyć się z awansu do półfinału. O godzinie 18:00 JKH GKS Jastrzębie w drugim dzisiejszym meczu grupy B zmierzy się z MMKS Podhale Nowy Targ. Zwycięstwo gospodarzy da nam awans do sobotnich półfinałów, a stawką jutrzejszego meczu z JKH będzie już tylko wygrana w grupie.

Pomorski Klub Hokejowy 2014 Gdańsk – UKH Unia Oświęcim 6:5 (4:3, 2:1, 0:1)

Bramki dla PKH2014: Dymitr Szczerbakow (dwie), Patryk Krężołek (dwie), Jan Kasicki (dwie)

PKH2014: Tomaszewski (od 34’ Zgrzebnicki); Leśniak – Nowak, Wsół – Gerasymenko, Kołodziej – Munch oraz Wala; Gościński – Szczerbakow – Krężołek, Maciej Rybak – Ananiew – Michał Rybak, Kasicki – Mocarski – Smal, Minenkov – Zalewski – Adamowicz oraz Murawski.

PEŁNE STATYSTYKI MECZUhttp://polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=589