Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk FINAŁY CLJ: WYGRANA Z "SZAROTKAMI" - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

FINAŁY CLJ: WYGRANA Z “SZAROTKAMI”

Juniorzy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 zrobili pierwszy krok w stronę półfinałów Mistrzostw Polski. Na inaugurację turnieju w Jastrzębiu pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 8:4. Nie lada wyczynem popisał się Maciej Rybak, zdobywca pięciu goli dla biało-niebieskich. Nowotarskiego bramkarza pokonali także Michał Rybak, Patryk Krężołek i Mateusz Gościński.

Hokeiści PKH2014 do Jastrzębia udali się z dużymi oczekiwaniami. Do składu, który rywalizował w sezonie zasadniczym dołączyła grupa „seniorów” – Mateusz Gościński, Patryk Wsół, Arkadiusz Nowak, Kirył Gerasymenko oraz Dymitr Szczerbakow. Ponadto biało-niebieskie barwy reprezentują bracia Maciej i Michał Rybak, którzy są zawodnikami PKH2014, lecz na co dzień uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Wraz z nimi do Jastrzębia udali się wypożyczeni z innych klubów – Patryk Krężołek (KTH Krynica) oraz Adam Kołodziej (Legia Warszawa). Ostatnim nowym zawodnikiem jest Igor Smal, wychowanek GKS Stoczniowca, który sezon 2016/2017 spędził w drużynie do lat 18 IFK Taby.

Właśnie jeden z bliźniaków, Maciej, już w pierwszej części gry popisał się klasycznym hattrickiem i gdańszczanie prowadzili po dwudziestu minutach 3:1. W drugiej tercji podopieczni Krzysztofa Lehmanna utracili prowadzenie. Po rzucie karnym w 28 minucie „Szarotki” doprowadziły do remisu 3:3. Niespełna cztery minuty później biało-niebiescy odzyskali prowadzenie dzięki czwartemu trafieniu Macieja Rybaka i nie oddali go już do końcowej syreny. Trzecia tercja to już dominacja naszej drużyny, która ostatecznie wygrała 8:4.

Jutro o godzinie 15:00 młodych gdańszczan czeka mecz z UKH Unią Oświęcim.

MMKS Podhale Nowy Targ – Pomorski Klub Hokejowy 2014 4:8 (1:3, 2:2, 1:3)

Bramki dla PKH2014: Maciej Rybak (pięć), Michał Rybak, Patryk Krężołek, Mateusz Gościński

PKH2014: Tomaszewski (Zgrzebnicki – n/g); Leśniak – Nowak, Wsół – Gerasymenko, Kołodziej – Munch oraz Wala; Gościński – Szczerbakow – Krężołek, Maciej Rybak – Ananiew – Michał Rybak, Kasicki – Mocarski – Smal, Minenkov – Zalewski – Adamowicz oraz Murawski.

PEŁNE STATYSTYKI MECZUhttp://polskahokejliga.pl/GameInfo?gameId=585