Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk GDAŃSZCZANIE NADAL BEZ PATENTU NA „SZAROTKI” - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

GDAŃSZCZANIE NADAL BEZ PATENTU NA „SZAROTKI”

MH Automatyka Gdańsk nie sprostała ponownie TatrySki Podhale Nowy Targ. Biało-niebiescy po raz trzeci w sezonie przegrali z „Góralami”, tym razem na wyjeździe 3:6 (1:1, 0:2, 2:3), chociaż gdańszczanie jeszcze cztery minuty przed końcową syreną mogli liczyć na zdobycz punktową.

Gospodarze rozpoczęli mecz z większym animuszem. Tomasz Witkowski, który zmienił między słupkami Maxima Gorodetskiego, już w pierwszych minutach musiał kilkukrotnie interweniować. W odpowiedzi dwójkową akcję wyprowadzili Petr Polodna i Jan Steber, ale strzał tego drugiego minął bramkę. Witkowski musiał skapitulować w 8 minucie, kiedy strzałem z dystansu zaskoczył go nowotarski obrońca Michal Pichnarcik. Chwilę później karę meczu za faul na Yannicku Mundzie otrzymał Mateusz Michalski. Biało-niebiescy przez 5 minut grali z przewagą jednego zawodnika i dzięki temu doprowadzili do wyrównania po dobitce Macieja Rompkowskiego. Niestety późniejsza faza przewagi nie była już tak udana i MH Automatyka nie objęła prowadzenia. Ostatnie minuty pierwszej tercji ponownie toczyły się pod dyktando „Szarotek”, ale dobre interwencje Witkowskiego spowodowały, że po 20 minutach utrzymał się rezultat remisowy.

W drugiej odsłonie gdańszczanie nie mieli już tyle szczęścia. Podhale, grając z przewagą, objęło prowadzenie w 26 minucie. Skutecznym strzałem z pomiędzy bulików popisał się Jarosław Różański. Gospodarze mieli szansę na podwyższenie wyniku, ale nie wykorzystali kontry 3 na 1, a w sytuacji sam na sam Witkowski wyczuł intencję Maxima Kondraszowa. Gdy gdańszczanie zaczynali się rozkręcać, z rytmu wybiły ich kolejne wykluczenia. Przez blisko 100 sekund MH Automatyka musiała ponownie musiała bronić się w trójkę i „Szarotki” skrzętnie to wykorzystały. W 37 minucie krążek znalazł drogę do siatki po mocnym strzale Dmitrija Samarina.

Tuż po rozpoczęciu ostatniej części meczu MH Automatyka ruszyła do ataku. Obraz gry uległ zmianie, a nowotarżanie sprawiali wrażenie zagubionych. Przyniosło to efekt w 44 minucie w postaci kontaktowego gola. Wymianę krążka Munda z Josefem Vitkiem strzałem niemal do pustej bramki wykończył Polodna. Kolejne minuty również upływały pod dyktando biało-niebieskich, którzy często zatrudniali Przemysława Odrobnego. Tak było do 51 minuty, kiedy to karę 2+2 za atak wysokim kijem otrzymał Vitek. Gdańszczanie bardzo mądrze bronili się przez cztery minuty, ale zaraz po tym, gdy na lodzie pojawił się Vitek, w boksie kar zmienił go po kontrowersyjnej karze Mund. A gdy po 20 sekundach dołączył do niego Kamil Dolny, „Szarotki” miały ułatwione zadanie. Gospodarze okazali się bezlitośni i na gole zamienili obie kary biało-niebieskich. W 57 minucie najpierw Witkowskiego pokonał Filip Wielkiewicz, a na 5:2 podwyższył Maciej Sulka. MH Automatyka podjęła jeszcze jedną próbę odrobienia strat i swojego drugiego gola zdobył Polodna. Trener Andriej Kowaliew wycofał jeszcze bramkarza, a gdańszczanie jeszcze trzy razy stworzyli poważne zagrożenie pod bramką Odrobnego. Niestety kontaktowy gol nie padł, a Podhale strzałem do pustej bramki na 2 sekundy przed końcową syreną ustaliło wynik spotkania.

Okazja do przełamania i pierwszej zdobyczy punktowej w 2018 roku pojawi się już w piątek (12 stycznia). MH Automatyka Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z Anteo Naprzód Janów. Początek meczu o godz. 19:00, a transmisja w systemie pay-per-view (koszt 10 zł) zostanie przeprowadzona na stronie www.slaskie.tv.

TatrySki Podhale Nowy Targ – MH Automatyka Gdańsk 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)

1:0 Pichnarcik – Neupauer (8’)
1:1 Rompkowski – Kantor – Vitek (10’, w przewadze)
2:1 Różański – Neupauer (26’, w przewadze)
3:1 Samarin – Ogorodnikow – Gruszka (37’, w podwójnej przewadze)
3:2 Polodna – Vitek – Mund (44’)
4:2 Wielkiewicz – Zapała – Tomasik (57’, w podwójnej przewadze)
5:2 Sulka – Ogorodnikow – Gruszka (57’, w przewadze)
5:3 Polodna – Vitek – Steber (59’)
6:3 Wielkiewicz – Kolusz (60’, do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) – Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi)
Kary: 27 (w tym 5+20KMNZ dla M.Michalskiego) – 20 min.
Strzały: 36-26
Widzów: 600

TatrySki Podhale: Odrobny (D.Kapica – n/g); Jaśkiewicz – Tomasik, Sulka – Samarin, K.Kapica – Pichnarcik, Wsół – Mrugała; Kolusz – Zapała – Wielkiewicz, Gruszka – Ogorodnikow – Biezais, M.Michalski (25) – Neupauer – Różański (2), Sity – Kondraszow – Svitac.

MH Automatyka: Witkowski (Zgrzebnicki – n/g); Bilcik – Mund (2), Lehmann (6) – Maciejewski (2), Dolny (2) – Wysocki oraz Kantor (2); Steber – Polodna – Vitek, Szczerbakow – Pesta – Marzec (2), Wrycza – Różycki – Rompkowski, Skutchan – Stasiewicz – Samusenko.