Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk GDAŃSZCZANIE PRZEGRALI W JASTRZĘBIU. ZADECYDOWAŁA III TERCJA - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

GDAŃSZCZANIE PRZEGRALI W JASTRZĘBIU. ZADECYDOWAŁA III TERCJA

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk po przerwie reprezentacyjnej powrócili do rozgrywek ligowych. We wtorkowy wieczór zmierzyli się na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze okazali się lepsi w meczu rozgrywanym awansem, wygrywając 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Jastrzębianie od pierwszych minut posiadali optyczną przewagę, ale nie mogli znaleźć sposobu na skuteczne wykończenie akcji. Z kolei MH Automatyka swoich szans starała się szukać w kontratakach. Po jednym z nich, w 19 minucie, wyborną sytuację miał Filip Pesta, lecz nie trafił praktycznie do pustej bramki. Chwilę później Yevgeni Tsaregorodtsev uratował swój zespół po strzale z najbliższej odległości Martina Kasperlika.

Pierwsza bramka meczu padła w 27 minucie. Prowadzenie objęli biało-niebiescy. Josef Vitek wypatrzył pod bramką Yegora Rozhkova, który na raty pokonał Ondreja Raszkę. Podrażniło to miejscowych, którzy przez kilka kolejnych minut mocno zaatakowali gdańską bramkę. W efekcie, w 32 minucie, udało im się doprowadzić do wyrównania po silnym strzale z nadgarstka Jakuba Kubesa.

Trzecia część meczu zaczęła dla hokeistów MH Automatyki Gdańsk od gry w osłabieniu. Udało się przetrwać okres gry 4 na 5 bez straty gola, lecz chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. Tsaregorodtsev wybił przed siebie krążek po strzale Kamila Wróbla, a Radosław Nalewajka przebił się przez obrońców i skutecznie dobił „gumę” do bramki. Gdańszczanie mieli szansę na drugiego gola, ale swoje sytuacje zmarnowali Jakub Stasiewicz i Robin Maly. Zemściło się to w 52 minucie, kiedy grający w przewadze gospodarze zadali decydujący cios. W 52 minucie swoją drugą bramkę zdobył Kubes, pokonując rosyjskiego bramkarza MH Automatyki Gdańsk strzałem z dystansu.

 

Niestety mimo niezłego meczu biało-niebiescy nie sprostali wyżej notowanemu rywalowi i ponieśli 7 porażkę z rzędu. Szansa na przełamanie złej passy pojawi się już w piątek o godzinie 18:30. MH Automatyka Gdańsk meczem z Unią Oświęcim rozpocznie serię trzech meczów domowych.

JKH GKS Jastrzębie – MH Automatyka Gdańsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

0:1 Rozhkov – Vitek – Stasiewicz (27’)
1:1 Kubes – Fabus – Wróbel (32’)
2:1 R.Nalewajka – Kubes – Wróbel (42’)
3:1 Kubes – R.Nalewajka – Paś (52’)

Sędziowali: Michał Baca (główny) – Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Kary: 10-18 min.
Strzały: 32-21
Widzów: 400

JKH GKS: Raszka (Prokop – n/g); Sulka – Gimiński, Kubes – Radzieńciak, Bigos – Matusik (2), Chorążyczewski – Michałowski; Kasperlik – Dubinin (2) – Kominek, Paś – Fabus – Wróbel, Nahunko – Kulas – Świerski, Ł.Nalewajka (2) – Jarosz – R.Nalewajka (4).

MH Automatyka: Tsaregorodtsev (Zgrzebnicki – n/g); Chalupa – Maly (2), Dolny – Aleksyuk (2), Kantor – Pastryk, Lehmann – Leśniak (2); Steber (4) – Polodna (2) – Danieluk, Vitek – Rozhkov (2) – Marzec, Strużyk – Pesta (2) – Stasiewicz (2), Rompkowski – Wróbel – Smal.