Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk HALA OLIVIA ODCZAROWANA. PEWNE ZWYCIĘSTWO Z POLONIĄ BYTOM - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

HALA OLIVIA ODCZAROWANA. PEWNE ZWYCIĘSTWO Z POLONIĄ BYTOM

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pewnie pokonali we własnej hali TMH Polonię Bytom. Spotkanie już w pierwszej tercji ułożyło się po myśli biało-niebieskich, którzy po 20 minutach prowadzili trzema golami. Ostatecznie wygrali 7:2 (4:1, 1:1, 2:0) i z nawiązką zrewanżowali się za porażkę w Bytomiu sprzed tygodnia.

Ostatni mecz w „Hali Olivia” podopieczni Andrieja Kowaliewa wygrali 15 października, a ich rywalem była … bytomska Polonia. Dzisiaj historia zakończyła koło, bowiem bytomianie również wyjechali z Gdańska z bagażem siedmiu bramek.

Pierwszy gol meczu padł już w 3 minucie. Josef Vitek, który powrócił do pierwszej formacji, idealnym podaniem obsłużył Petra Polodnę, a ten strzałem po lodzie pokonał strzegącego bytomskiej bramki Tomasza Zdanowicza. Goście już po dwóch minutach doprowadzili do wyrównania, gdy silnym strzałem ze środka tercji popisał się David Turon. Stracona bramka mobilizująco podziałała na gdańszczan, bo od tego momentu to oni nadawali ton grze. Na kolejne bramki licznie zgromadzona publiczność czekała do 14 i 16 minuty. Najpierw nowy nabytek Yannick Mund celnym strzałem z niebieskiej wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze, a następnie swoją drugą bramkę zdobył Polodna. Również wtedy na lodzie było o jednego zawodnika MH Automatyki Gdańsk więcej. Na 4:1 z kolei podwyższył Vitek, który strącił silny strzał z niebieskiej linii oddany przez Vlastimila Bilcika.

Gdańscy hokeiści po przerwie nie zamierzali spuszczać z tonu. Tuż po wznowieniu gry w idealnej sytuacji był Vitek, ale nie udało mu się po raz drugi pokonać Zdanowicza. Czeski skrzydłowy zrehabilitował się w 25 minucie i podwyższył na 5:1. Wtedy stało się jasne, że tylko kataklizm odbierze komplet punktów biało-niebieskim. Polonia odpowiedziała jeszcze w tej części meczu trafieniem Turona, ale po 40 minutach to gospodarze nadal prowadzili trzema golami.

Bardzo udanie dla nich rozpoczęła się także ostatnia tercja meczu. Na 6:2 w 42 minucie z bliska podwyższył Filip Pesta. Polonia swoją szansę na zminimalizowanie strat dostała jeszcze w 47 minucie. Wówczas do szatni musiał udać się Maciej Rompkowski, który otrzymał karę meczu z atak na głowę Jakuba Jaworskiego. Na szczęście podczas pięciominutowego osłabienia dobrze spisywał się Tomasz Witkowski, który dzisiaj był mocnym punktem drużyny. MH Automatyka przetrwała trudne chwile, a w 56 minucie wykorzystała kolejną przewagę 5 na 4. Aktywny podczas tych zawodów Bilcik mocno uderzył z niebieskiej linii, a zasłonięty Zdanowicz po raz siódmy musiał wyciągać krążek z siatki.

Teraz biało-niebieskich czeka ponad dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, która jest spowodowana zgrupowaniem reprezentacji Polski. Gdańszczanie do gry wrócą 19 grudnia, kiedy podejmą na własnym lodzie PGE Orlik Opole.

MH Automatyka Gdańsk – TMH Polonia Bytom 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)

1:0  Polodna – Vitek – Steber (3’)
1:1 Turon – Stoklasa (5’)
2:1 Mund – Polodna – Steber (14’, w przewadze)
3:1 Polodna – Maciejewski – Mund (16’, w przewadze)
4:1 Vitek – Bilcik (18’)
5:1 Vitek – Maciejewski – Steber (25’)
5:2 Turon – Cunik – Krzemień (35’, w przewadze)
6:2 Pesta – Strużyk (42’)
7:2 Bilcik – Strużyk – Stasiewicz (56’)

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) – M

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) – Marcin Młynarski, Patryk Puławski (liniowi)
Kary: 31 (w tym 25 min. dla Rompkowskiego) – 12 min.
Strzały: 37-38 (14-13, 11-18, 12-7)
Widzów: 1600

MH Automatyka: Witkowski (Gorodetsky – n/g); Bilcik – Maciejewski, Lehmann – Mund, Dolny (2) – Wysocki; Steber – Polodna – Vitek, Rompkowski (25) – Stasiewicz – Marzec, Strużyk – Pesta (2) – Szczerbakow oraz Różycki, Wrycza (2).

TMH Polonia: Zdanowicz (Landsmann – n/g); Stępień (2) – Turon, Cunik – Działo, Pastryk – Falkenhagen; Kozłowski – Krzemień – Stoklasa, Salamon (2) – Jaworski – Bajon (2), Kalinowski – Dybaś (4) – Kłaczyński oraz Uryga (2).