Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk HAVLIK I BILCIK WZMOCNIĄ DEFENSYWĘ - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

HAVLIK I BILCIK WZMOCNIĄ DEFENSYWĘ

W sezonie 2019/2020 w gdańskiej drużynie występować będzie dwóch czeskich obrońców – Ladislav Havlik i Vlastimil Bilcik. Profesjonalną karierę zakończył Maciej Rompkowski, a z zespołu odejdzie także Mikhail Samusenko.

Nowi obrońcy pojawią się w Gdańsku na początku sierpnia i zastąpią występujących w ubiegłym sezonie Mateja Cunika (obecnie Zagłębie Sosnowiec, PHL) i Robina Malego (Höchstadter EC, Oberliga).

Vlastimil Bilcik (27 lat) jest dobrze znany gdańskiej publiczności. Pochodzący z Brna obrońca dał się poznać jako dobrze broniący, grający z wielkim zaangażowaniem zawodnik. Mimo swoich warunków fizycznych (177 cm, 83 kg) imponował twardą grą ciałem. Występując w Gdańsku w sezonie 2017/18 w 38 meczach zdobył 13 punktów za 4 bramki i 9 asyst. W ostatnim sezonie z powodzeniem reprezentował SK Horacka Slavia Trebic w drugiej lidze czeskiej. W 47 meczach strzelił 2 bramki i zanotował 8 asyst a na ławce kar spędził 60 minut.

Ladislav Havlik (27 lat) grał już w PHL sezonie 2013/14, kiedy reprezentował GKS Tychy. Rosły obrońca (187 cm, 90 kg) ostatnie dwa sezony spędził również na zapleczu czeskiej ekstraklasy broniąc barw LHK Jestrabi Prostejov. W minionych rozgrywkach w 47 meczach zdobył 2 bramki i 12 razy otwierał kolegom z drużyny drogę do strzelenia gola. Na ławce kar spędził 59 minut, a w klasyfikacji +/- osiągnął wynik +18. Przed grą w Prostejovie Havlik reprezentował Dynamo Pardubice, występując w Extralidze czeskiej. Rozegrał w niej blisko 150 spotkań, a także 10 w hokejowej Lidze Mistrzów.

Tym samym w przyszłym sezonie nad morzem występować będzie aż 6 zawodników urodzonych w Czechach. Oprócz Bilcika i Havlika w drużynie są już: napastnicy Josef Vitek, Petr Polodna, Jan Steber i bramkarz Tomas Fucik.

Klub nie przedłuży kontraktu z Mikhailem Samusenko. Białorusin w ubiegłym sezonie wrócił do Gdańska po występach w barwach Polonii Bytom. W grodzie Neptuna w 10 meczach zdobył jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

Profesjonalną karierę zdecydował się zakończyć Maciej Rompkowski. Młodszy z braci (jego brat Mateusz występuje w Cracovii Kraków) bronił gdańskich barw MH Automatyki Gdańsk przez ostatnie 3 sezony. Łącznie w rozegrał 107 meczów, w których zdobył 36 punktów za 16 bramek i 20 asyst. Kibice zapamiętają go na pewno między innymi ze względu na twardą grę – na ławce kar spędził łącznie 184 minuty.

Cieszymy się, że dołączą do nas dwaj nowi zawodnicy zza południowej granicy. Vlastimila Bilcika znamy bardzo dobrze, natomiast o Ladislavie Havliku z różnych źródeł zebraliśmy wiele dobrych opinii. W ostatnim sezonie należał do najlepiej punktujących zawodników swojej drużyny. Wobec rezygnacji Macieja Rompkowskiego zmuszeni jesteśmy szukać zawodnika, który zagra na środku ataku, dlatego podjęliśmy decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Mikhailem Samusenko. Dziękujemy obydwu zawodnikom za występy w naszej drużynie. Maciej Rompkowski zadeklarował, że chciałby pozostać przy drużynie. Doceniamy jego pozytywny wpływ na zespół, dlatego postaramy się zaangażować go do współpracy – powiedział Przemysław Tutaj, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Pomorskiego Klubu Hokejowego.