Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk HOKEIŚCI MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 2014 WŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI MOVEMBER - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

HOKEIŚCI MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 2014 WŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI MOVEMBER

Gdańscy hokeiści pomagają podnosić świadomość społeczną na temat problemów zdrowotnych mężczyzn. Dlatego przedstawiciele dyscypliny uznawanej za „męską” razem z jednym z klubowych sponsorów postanowili zmienić oblicze męskiego zdrowia i pokazać, że profilaktyka raka prostaty – drugiego najczęściej diagnozowanego nowotworu u mężczyzn – jest rzeczą męską i nie ma w tym nic wstydliwego.

Nazwa akcji jest zbitką angielskich słów “moustache” (wąsy) i “November” (listopad). Jest to coroczna, trwająca miesiąc kampania, której wsparcie manifestuje się zapuszczeniem wąsów w listopadzie.

Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim dotyczącym raka prostaty i innych typów raka dotykających mężczyzn. Panowie stanowią niestety grupę, która rzadziej się bada, nawet jeśli pewne badania są zalecane dla określonej grupy wiekowej.

Chętnie przyłączyliśmy się do akcji, która ma na celu podniesienie świadomości mężczyzn – mówi Jakub Stasiewicz, kapitan MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Nasz klub jest czymś więcej, niż tylko przedsięwzięciem sportowym – to zespół budujący zaangażowaną społeczność wokół hokeja na Pomorzu, dlatego wsparcie takiej akcji wydało się nam naturalnym odruchem – dodaje Jakub Stasiewicz.

We współpracy z jednym ze sponsorów klubu – laboratorium PROFI-LAB – hokeiści poszli o krok dalej i oprócz zapuszczenia wąsów zachęcają do badania poziomu bardzo pomocnego markera w diagnostyce raka prostaty – PCA3. Badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i daje znacznie więcej informacji dla lekarza urologa.

Co ważne, gdańskie laboratorium PROFI-LAB od teraz do końca bieżącego roku za każde wykonane badanie, na hasło “Stoczniowiec 2014”, przekaże 50 złotych na rzecz klubu.

Wg oficjalnych danych w ostatnich latach do onkologów w Polce zgłasza się rocznie ok. 130 tysięcy nowych pacjentów (obu płci) z chorobą nowotworową, a ok. 80 tysięcy umiera. Liczba nowo rozpoznanych nowotworów stale rośnie. U mężczyzn dominuje rak: płuca (21 proc.), gruczołu krokowego (13 proc.), jelita grubego (11 proc.), pęcherza moczowego (7 proc.) oraz żołądka (5 proc.). Pozostałe 41 proc. stanowią inne nowotwory. Jak w każdym przypadku wczesne rozpoznanie może pomóc w wyleczeniu, bądź mniej okaleczającym zabiegu chirurgicznym.

Wykaz adresów, gdzie można wykonać test: http://pca3.pl/dla-pacjentow/gdzie-wykonac-test.html