Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk HOKEIŚCI STOCZNIOWCA 2014 BĘDĄ PROMOWAĆ GDAŃSK! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA 2014 BĘDĄ PROMOWAĆ GDAŃSK!

Gdański MOSiR i MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk podpisali umowę na promocję Miasta Gdańska przez hokej na lodzie. Będzie to już drugi rok współpracy miasta i klubu – tym razem już w Polskiej Hokej Lidze.

Przedstawiciele klubu wielokrotnie powtarzali, że tak szybka reaktywacja hokeja na profesjonalnym poziomie (zaledwie w dwa lata od powstania klubu) była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów, Miasta Gdańska, zawodników, trenerów i kibiców.

W kwietniu tego roku klub ogłosił decyzję o starcie w Polskiej Hokej Lidze. W maju nowym trenerem drużyny został wybrany były selekcjoner reprezentacji Polski Peter Ekroth, a do Gdańska udało się ściągnąć kilku wychowanków oraz perspektywicznych zawodników z innych klubów. Nie byłoby to możliwe bez współpracy między innymi z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Miastem Gdańsk.

– Cieszę się, że możemy wspierać projekt odbudowy hokeja na lodzie w Gdańsku na poziomie, na który zasługują kibice. Jest to dziś wizytówka Gdańska w sportach zimowych i w związku z większą promocją miasta w Polskiej Hokej Lidze zdecydowaliśmy się na zwiększenie wsparcia dla klubu. Nie bez znaczenia jest to, że zainteresowanie meczami gdańskich hokeistów jest bardzo duże, co wprost przekłada się na zwiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających ten szybki zespołowy sport – uzasadnił podpisanie umowy Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

MOSiR_Foto

Umowa pomiędzy MOSiR i Stoczniowcem 2014 obowiązywać będzie do końca bieżącego roku. Dla klubu oprócz środków finansowych zadeklarowanych przez Miasto Gdańsk ważne jest też docenienie działań mających na celu przyciągnięcie jak największej liczby amatorów hokeja na trybuny a następnie na lodowisko. Stworzenie mody na hokej jest widoczne po statystykach, w których gdański klub może się poszczycić czwartym miejscem w Polsce pod względem średniej liczby kibiców na mecz – ok. 1100.

– Naszymi największymi sponsorami pozostają Miasto Gdańsk razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Cieszymy się, że Miasto Gdańsk nam pomaga i dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować Gdańsk podczas meczów jak też innych aktywności mających na celu promocję hokeja. Bez tego wsparcia byłoby nam bardzo trudno zebrać odpowiednie środki na start w Polskiej Hokej Lidze. Oprócz środków na promocję miasta przez sport nasza strategia pozyskiwania środków pozostaje niezmienna – są to przede wszystkim małe i średnie firmy, dla których sponsorowanie hokeja w Gdańsku jest inwestycją w rozwój ich biznesu – podsumował Bartosz Purzyński, prezes Stoczniowca 2014 Gdańsk.