Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk HOKEIŚCI STOCZNIOWCA 2014 ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

HOKEIŚCI STOCZNIOWCA 2014 ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU!

Od dłuższego czasu w kuluarach mówiło się o pomysłach reaktywacji seniorskiej drużyny hokejowej w Gdańsku. Okazuje się, że te deklaracje nie pozostały bez pokrycia i po 3 latach, nie licząc nieudanej próby ratowania hokeja pod szyldem KH Gdańsk, gdańska drużyna wystartuje w rozgrywkach ligowych na poziomie ogólnopolskim. Już od 19 maja 25 zawodników pod okiem doświadczonego duetu trenerskiego Bochiński – Lehmann rozpocznie letnie przygotowania do sezonu.

Na początku maja zarejestrowany został Pomorski Klub Hokejowy, który zgłosi drużynę do I ligi pod auspicjami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W sezonie 2014/2015 drużyna wystartuje pod nazwą Stoczniowiec 2014.To zupełnie nowe przedsięwzięcie, nowa organizacja. Zdecydowaliśmy się nawiązać do historycznej nazwy klubu, bo doceniamy dotychczasowe sukcesy pomorskich trenerów i hokeistów – tłumaczy Bartosz Purzyński, nowo powołany prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego.

Zespół będzie prowadził duet trenerski Janusz Bochiński oraz Krzysztof Lehmann. Ten pierwszy ma już w szkoleniowym CV współpracę z ekstraligowym Stoczniowcem, natomiast drugi od lat z sukcesami szkoli gdańską młodzież, która ma stanowić trzon zespołu i na bieżąco go zasilać. 

Właśnie na wychowankach oprzemy skład naszej drużyny. Podczas spotkania z zawodnikami aż dwudziestu pięciu z nich zadeklarowało chęć gry w barwach Stoczniowca 2014. Rozmowy, które prowadzimy w ostatnich dniach z zawodnikami i sponsorami, są niezmiernie budujące i dodają nam wiary w powodzenie całego przedsięwzięcia – dodaje Purzyński.

Obecnie zawodnicy przeszli już badania lekarskie, które są niezbędnym wymogiem przed rozpoczęciem treningów. Trenerzy początek letnich przygotowań zaplanowali na najbliższy poniedziałek, czyli 19 maja.

Wielu z zawodników, którzy wyrazili akces gry w nowym zespole, ma już na swoim koncie występy w Ekstralidze – zarówno w Gdańsku, jak i w innych klubach. Tomasz Ziółkowski, Maciej Rompkowski, Marcin Kabat, Dawid Maj, Krzysztof Wróblewski czy Sylwester Soliński są doskonale znani gdańskiej publiczności. Do Gdańska chcą wrócić także Oskar Lehmann i Filip Pesta, którzy w niedawno zakończonym sezonie występowali odpowiednio w Comarch Cracovii Kraków oraz KTH Krynica. Kariery zamierzają wznowić także starsi zawodnicy – m.in. Sebastian Łada czy Sebastian Wachowski, którzy swoim doświadczeniem wesprą gdańską młodzież.

Miniony sezon pokazał, że w Gdańsku panuje spory głód hokeja.

O zainteresowanie kibiców jesteśmy spokojni. Pokazał to ostatni sezon, który obfitował w wiele sukcesów sportowych i organizacyjnych. Sukces odniosła żeńska drużyna Stoczniowca, która dotarła aż do półfinałów w Ekstraklasie. Na meczach międzynarodowego turnieju EIHC z udziałem reprezentantów Polski, w tym gdańskich wychowanków, pojawiał się komplet publiczności. Wielu kibiców obserwowało emocjonujące mecze trójmiejskich drużyn w 2 lidze oraz podczas turnieju Mistrzostw Polski Amatorów. Śmiało można powiedzieć, że Trójmiasto to jeden z najsilniejszych i najprężniej rozwijających się ośrodków hokejowych w Polsce – zaznacza Bartosz Purzyński.

Nowopowstały projekt ma także na celu zjednoczenie całego środowiska hokejowego na Pomorzu, zarówno w Trójmieście, jak też mniejszych ośrodkach. W niedalekiej przyszłości planowana jest współpraca m.in. z Malborkiem, Elblągiem czy Czerskiem. Główną ideą jest, aby szkolenie młodzieży odbywało się w sposób skoordynowany, a celem młodzieży do najmłodszych lat były występy w reprezentacyjnej drużynie Pomorza.