NEWS

Bieżące informacje z klubu

INFORMACJA DOT. SPOTKANIA PREZESÓW KLUBÓW PHL I I LIGI

W środę w Sosnowcu odbyło się spotkanie prezesów klubów PHL oraz I ligi z prezesem PHL Sp. z o.o. Januszem Wierzbowskim oraz szefem wyszkolenia PZHL Tomaszem Rutkowskim. Głównym tematem była dyskusja w sprawie dołączenia od 2 rundy MH Automatyki Stoczniowca 2014 oraz UKH Dębica do grupy „słabszej” Polskiej Hokej Ligi.

Tomasz Rutkowski przedstawił projekt, który powstał w sierpniu tego roku w Warszawie podczas roboczego spotkania zarządu PKH2014 z zarządem PZHL.  Zakłada on udział Stoczniowca 2014 oraz UKH Dębicy w meczach słabszej grupy PHL od połowy listopada bez możliwości awansu do fazy play-off. W propozycji przedstawionej przez p. Rutkowskiego nastąpiła bardzo istotna zmiana – rozgrywania spotkań bez punktowania z klubami PHL.

Propozycja nie znalazła akceptacji wśród prezesów klubów PHL, którzy za wyjątkiem Polonii Bytom oraz Nesty Mires Toruń, nie chcą ponosić kosztów jednego wyjazdu do Gdańska i Dębicy. Natomiast w przypadku braku punktacji w meczach pomiędzy zespołami PHL i I ligi, kilka klubów w kuluarowych rozmowach zasugerowało grę składami mocno odbiegającymi od podstawowego.

Oficjalny komunikat w sprawie kształtu rozgrywek I ligi zostanie wydany przez PZHL w przyszłym tygodniu.