Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk JOSEF VITEK WZMACNIA MH AUTOMATYKĘ GDAŃSK! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

JOSEF VITEK WZMACNIA MH AUTOMATYKĘ GDAŃSK!

Dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić informację, która od jakiegoś czasu krążyła w kuluarach. Czeski napastnik Josef Vitek został nowym zawodnikiem naszej drużyny! Dla 36-letniego zawodnika sezon 2017/2018 będzie już jedenastym na lodowiskach Polskiej Hokej Ligi.

Gdańscy kibice doskonale pamiętają Vitka z gry w GKS Stoczniowiec, w którym występował w latach 2007-2010.  Kolejne lata zawodnik spędził w Tychach oraz Sanoku i zawsze należał do najlepiej punktujących zawodników swoich drużyn.

Czeski napastnik dwukrotnie w karierze zdobył Mistrzostwo Polski, cztery razy na jego szyi zawisły srebrne medale. Jego kolekcję uzupełniają także trzy Puchary Polski.

– Cieszymy się, że Josef mimo innych ofert zdecydował się na przyjazd do Gdańska. Nie bez znaczenia był tu sentyment, którym darzy zarówno miasto, jak i gdańskich kibiców. Tego zawodnika rekomendować nikomu nie trzeba i jesteśmy przekonani, że wydatnie pomoże nam w nadchodzącym sezonie. – powiedział Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy klubu.

Według oficjalnych danych wychowanek HC Pardubice w polskiej lidze rozegrał 493 spotkania, zdobywając w nich 490 punktów za 240 bramek i 250 asyst. Daje to średnią blisko 1 punktu na mecz. W sezonie 2017/2018 zawodnika czeka jubileusz 500. meczu w Polskiej Hokej Lidze.

Josef Vitek, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZHL, będzie występował w barwach naszej drużyny na prawach zawodnika krajowego.