Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk JUTRO MECZ O FINAŁ - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

JUTRO MECZ O FINAŁ

Po niespodziewanie wysokim zwycięstwie w Sosnowcu nad Zagłębiem, jutro hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 staną przed szansą wywalczenia awansu do finału I ligi i zrobienia kolejnego kroku w stronę awansu do Polskiej Hokej Ligi. Początek spotkania o godzinie 19:00 w „Hali Olivia”.

Przypomnijmy, że w niedzielę Stoczniowiec 2014 pokonał faworyzowane Zagłębie aż 6:1. W półfinale rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Wygrana da naszej drużynie awans do finału, w którym zmierzą się z lepszym z pary Nesta Toruń – 1928 KTH Krynica. W przypadku porażki o losach półfinału zadecyduje trzeci mecz w Sosnowcu, który zaplanowano w sobotę 14 marca.

O motywację gdańskiego zespołu można być spokojnym. W dużej mierze właśnie ona zadecydowała o wygranej w Sosnowcu. Dość powiedzieć, że po każdej zdobytej bramce cała drużyna motywowała się głośnym okrzykiem „Wojna”!

Mecz w Sosnowcu, mimo wysokiej wygranej, nie należał do łatwych. Twarda gra rywali zaowocowała kilkoma urazami, jednak nie powinny one wpłynąć na udział zawodników w jutrzejszym meczu. Już na początku spotkania zęba stracił Michał Urbaniak. Przeciwnik po zagraniu wysokim kijem nie otrzymał nawet kary mniejszej. Poobijani są także obrońcy Pavlo Taran i Sebastian Wachowski, których dość ostro, aczkolwiek w granicach przepisów, potraktował potężnie zbudowany Mateusz Białek.

Pewne jest natomiast, że jutro na lodzie nie zobaczymy Oskara Lehmanna. Obrońca w niedzielę otrzymał karę 5 minut + karę meczu za niesportowe zachowanie za rzucenie na bandę Jarosława Dołęgi. Jako że było to już drugie takie wykluczenie naszego zawodnika w tym sezonie, zgodnie z regulaminem musi odbyć pauzę.

Dużo zależeć będzie również od dyspozycji Tomasza Witkowskiego. Gdański bramkarz od powrotu do rodzinnego miasta prezentuje równą i wysoką formę. Może pochwalić się skutecznością obronionych strzałów na poziomie 95,5%! 26-latek, w przeszłości reprezentant Polski, jak nikt inny potrafi zmobilizować się na najważniejsze mecze. Dzięki jego udanym interwencjom w Sosnowcu, pewnie w defensywie prezentowała się cała drużyna.

W akcję promocyjną jutrzejszego meczu włączyli się również wychowankowie gdańskiego hokeja, którzy swoją karierę kontynuują w czołowych polskich zespołach. W trakcie swojej obecności na sosnowieckim lodowisku Adam Bagiński, Jarosław Rzeszutko (GKS Tychy), Dawid Maciejewski, Marek Wróbel (Comarch Cracovia), Krzysztof Kantor i Szymon Marzec (JKH Jastrzębie) nagrali krótkie video zachęcające do odwiedzenia Olivii w dniu jutrzejszym.

Wychowankowie zapraszają na mecz z Zagłębiem

Początek meczu z Zagłębiem Sosnowiec w środę o godzinie 19:00. Ceny biletów na play-off nie uległy zmianie i nadal kosztują 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy). Honorowane także będą karnety.