NEWS

Bieżące informacje z klubu

KOMPLET PUNKTÓW Z SMS

Planowe trzy punkty dopisali do swojego dorobku nasi hokeiści, pokonując 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) SMS U20 PZHL Katowice. Wygrana pozwoliła biało-niebieskim umocnić się na 6. pozycji w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Mecz z SMS do historii nie przejdzie. Co prawda „szkółka” wzmocniła się kilkoma zawodnikami grającymi na co dzień w innych klubach PHL (Mateusz Zieliński z Tauron KH GKS Katowice oraz Oskar Prokop, Jakub Michałowski, Dominik Jarosz, Patryk Pelaczyk z JKH GKS Jastrzębie), to jednak nie udało się jej zdobyć punktów z wyżej notowanym rywalem.

Gdańszczanie mecz rozpoczęli zgodnie z planem i po 16 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Jana Stebera i Petra Polodny. Młodym katowiczanom udało się jeszcze w pierwszej tercji zdobyć kontaktowego gola i wynik ten utrzymywał się aż do 55 minuty. Wtedy to Filip Pesta, a po chwili Josef Vitek, ustalili wynik spotkania.

Jutro nasi zawodnicy otrzymają jeden dzień wolnego, a już od środy zaczną przygotowania do kolejnych spotkań w rozgrywkach ligowych, które nie zwalniają tempa. W piątek o godzinie 18:30 w Hali Olivia podejmiemy bowiem wicelidera rozgrywek – JKH GKS Jastrzębie.

SMS U20 PZHL Katowice – MH Automatyka Gdańsk 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

0:1 Steber – Maciejewski – Polodna (12’, 5/4)
0:2 Polodna – Steber – Dolny (16’)
1:2 Kamiński (19’)
1:3 Pesta – Marzec – Strużyk (55’)
1:4 Vitek – Polodna (58’, 5/4)

Sędziowali: Zbigniew Wolas – Dariusz Pobożniak, Grzegorz Cudek
Kary: 8 min. – 4 min.
Strzały: 19-41 (8-14, 4-14, 7-13)
Widzów: 20

SMS U20 PZHL: Prokop (Lipiński – n/g); Bizacki – Zieliński, Noworyta – Michałowski, Klocek – Bednarz, Kołodziej – Mazurkiewicz; Bernacki (2) – Michał Rybak (2) – Worwa, Maciej Rybak (2) – Jarosz – Pelaczyk, Sołtys – Wałęga – Brynkus, Kot – Jóźwik – Kamiński.

MH Automatyka: Witkowski (Zgrzebnicki – n/g); Bilcik – Maciejewski, Kantor – Wysocki, Leśniak (2) – Lehmann, Dolny – Gerasimenko; Steber – Polodna – Szczerbakow, Vitek – Stasiewicz  – Samusenko, Strużyk (2) – Pesta – Marzec, Wrycza – Rompkowski – Skutchan.