Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk KONIEC PIERWSZEGO ETAPU PRZYGOTOWAŃ - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

KONIEC PIERWSZEGO ETAPU PRZYGOTOWAŃ

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 zakończyli pierwszy etap letnich przygotowań do sezonu 2015/2016. Zawodnicy do treningów powrócą 27 lipca, jednak na pierwsze zajęcia na lodzie będą musieli poczekać do połowy sierpnia.

Tegoroczna formuła treningów „na sucho” mocno się zmieniła. Oprócz klasycznych podbiegów i słynnych „górek”, biało-niebiescy pracowali także ze specjalistami od treningu funkcjonalnego – Marcinem Bochenkiem, Mirkiem Kwiatkiem i Michałem Kazimierczykiem.

Przygotowania letnie nie należały do lekkich. Zarząd zapewnił nam profesjonalny sztab szkoleniowy, który wylewał z nas siódme poty. Trenerzy nie oszczędzali nas nawet przez sekundę. Było dużo nowych elementów, takich jak „mobility”, które na pewno przygotują nasze organizmy do twardej i ostrej gry. Uważam, że będziemy najlepiej przygotowaną drużyną do sezonu w lidze. – podsumował przygotowania obrońca Michał Ruszkowski.

Zadaniem na okres urlopowy jest podtrzymanie uzyskanej formy.

– Teraz udajemy się na urlopy, jak to się mówi będziemy też mieli czas, żeby od siebie trochę odpocząć i przygotowywać się do sezonu indywidualnie. Jeżeli po przerwie wszystko będzie kontynuowane w  tak profesjonalnej atmosferze, to jestem pewny awansu! – zakończył Ruszkowski.

Treningi zostaną wznowione 27 lipca i jeszcze przez trzy tygodnie nasi zawodnicy będą musieli czekać na pierwsze zajęcia na lodzie, pracując w formule zbliżonej do dotychczasowej.

Jako ciekawostkę można odnotować fakt, że dotychczas rozbratu z lodem nie zaznali Michał Urbaniak i Jakub Puchalski, którzy przygotowują się do sezonu indywidualnie w Kanadzie.

Od maja z drużyną Stoczniowca 2014 trenował także Bartosz Aleniewski, drugi zawodnik po Marcinie Kabacie, który postanowił wznowić karierę. 23-letni rosły obrońca ostatnio występował w KH Gdańsk, a wcześniej uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ma także na koncie wiele medali mistrzostw Polski w rozgrywkach młodzieżowych. Wiele wskazuje na to, że po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym wróci do wysokiej dyspozycji i okaże się sporym wzmocnieniem formacji defensywnej Stoczniowca 2014.