Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk KRYNICA NA ROZPOCZĘCIE ROKU - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

KRYNICA NA ROZPOCZĘCIE ROKU

Już w najbliższy weekend hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 rozegrają pierwsze ligowe spotkania w 2015 roku. Do Gdańska przyjedzie zespół 1928 KTH Krynica, który w tabeli I ligi znajduje się jedno miejsce niżej niż gdańszczanie. Mecze te będą więc bardzo istotne dla kształtu tabeli i rozstawienia w fazie play-off.

Dla biało-niebieskich będą to rewanżowe pojedynki z hokeistami spod Góry Parkowej. W październiku Stoczniowiec 2014 wywiózł z uzdrowiska cztery punkty, wygrywając sobotni mecz 8:4, natomiast w niedzielnym ulegając, ale dopiero po rzutach karnych 1:2. Szczególnie pierwszy mecz zapadł gdańskim kibicom w pamięci, gdyż stoczniowcy po 20 minutach gry przegrywali już 4:0, ale później już tylko oni strzelali bramki i ostatecznie wysoko pokonali KTH.

Stoczniowcy występami przed gdańską publicznością będą chcieli zatrzeć pamięć o dwóch porażkach, których przed Świętami doznali w Nowym Targu z akademickim zespołem PPSZW Podhale (4:10 i 4:5), a także poprawić swoją zdobycz punktową.

Gdańska drużyna nie będzie mogła liczyć na wsparcie Marka Wróbla, który zdążył już zdobyć bramkę dla Cracovii w półfinale Pucharu Polski. Kolejną zmianą będzie brak Dariusza Błażejczyka, który mógł występować zarówno w ataku, jak i w defensywie. 23-letni zawodnik podjął pracę na Wyspach Brytyjskich.

Pozostali gdańscy hokeiści, za wyjątkiem wciąż kontuzjowanego Sebastiana Wachowskiego, są w pełni sił i czekają na weekendowe spotkania.

Warto dodać, że jednymi z wyróżniających się zawodników krynickiego zespołu są wychowankowie gdańskiej szkoły hokeja – 25-letni napastnik Mateusz Strużyk oraz jego rówieśnik występujący na obronie Dawid Maj.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, natomiast niedzielny rewanż zaplanowano na godzinę 16:00.