Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk LIDER Z KATOWIC POKONANY PO RAZ DRUGI! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

LIDER Z KATOWIC POKONANY PO RAZ DRUGI!

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk, po raz drugi w sezonie, pokonali aktualnego lidera PHL – TAURON KH GKS Katowice. Gdańszczanie w niedzielny wieczór wygrali 4:2 (0:1, 0:0, 4:1), a o ich zwycięstwie przesądziła rewelacyjna trzecia tercja, w której zdobyli aż cztery kolejne gole.  

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga katowiczan, którzy do Gdańska przyjechali podbudowani wygraną z KH Energą Toruń. W gdańskiej bramce dobrze spisywał się Evan Cowley, który tylko raz dał się pokonać. W 12 minucie strzałem z bliska zespołową akcję wykończył Marek Strzyżowski.

Od drugiej części gry coraz lepiej prezentowali się gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Kevin Lindskoug był jednak dobrze dysponowany i nie dopuścił do utraty gola.

Gdy na początku trzeciej tercji drugą bramkę dla gości zdobył Maciej Urbanowicz, wydawało się, że hokeiści „Gieksy” z Gdańska wyjadą z kompletem punktów. Powtórzyła się jednak historia z 20 grudnia. Wówczas to katowiczanie również prowadzili dwoma bramkami, by ostatecznie zejść z tafli bez punktów.

Foto. Marek Kardasiński

Sygnał do ataku w drużynie biało-niebieskich dała pierwsza „czeska” formacja. W 46 minucie Lindeskouga z bliska zaskoczył Josef Vitek. Trafienie to dodało wiatru w żagle podopiecznym Marka Ziętary, którzy dość odważnie zaatakowali. W 52 minucie po strzale Yegora Rozhkova krążek do bramki dobił obrońca Yan Krasovsky, doprowadzając do remisu. Koncert gdańszczan trwał i po minucie objęli oni prowadzenie 3:2. Rosyjska formacja przeprowadziła szybką kontrę, Aleksandr Golovin wypatrzył pod bramką Rozhkova, który tylko dołożył kija do silnego podania. W 58 minucie swojego drugiego gola zdobył Vitek i stało się jasne, że biało-niebiescy tego meczu już nie przegrają!

We wtorek hokeistów MH Automatyki Gdańsk czeka kolejny trudny mecz. O godzinie 18:00 na wyjeździe zmierzą się z wiceliderem – GKS Tychy, a do Hali Olivia powrócą w najbliższy piątek, kiedy to o 18:30 podejmą sąsiadujące w tabeli Zagłębie Sosnowiec.


MH Automatyka Gdańsk – TAURON KH GKS Katowice 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)

0:1 Strzyżowski – Urbanowicz – Sawicki (13’)
0:2 Urbanowicz – Tomasik – Strzyżowski (42’)
1:2 Vitek – Polodna – Steber (46’)
2:2 Krasovsky – Rozhkov – Yelakov (53’)
3:2 Rozhkov – Golovin – Yelakov (54’)
4:2 Vitek – Steber (58’)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski (główny) – Sławomir Szachniewicz, Daniel Lipiński (liniowi)
Kary: 6-8 min.
Strzały: 35-40
Widzów: 1200

MH Automatyka: Cowley (Studziński – n/g); Cunik – Maly, Tesliukevich – Krasovsky, Leśniak – Lehmann; Steber – Polodna – Vitek, Golovin (2) – Rozhkov (2) – Yelakov, Danieluk – Pesta (2) – Marzec oraz Smal, Rompkowski.

TAURON KH GKS: Lindskoug (Kieler – n/g); Jyrrkio (2) – Wanacki, Cakajik – Devecka, Tomasik – Krawczyk; Łopuski – Rohtla – Wronka (2), Laakkonen – Starzyński (2) – Fraszko, Strzyżowski (2) – Sawicki – Urbanowicz, Skokan – Krężołek – Michał Rybak.


Foto. Marek Kardasiński