Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk LIGA PRZYSPIESZA. GDAŃSZCZANIE ROZEGRAJĄ TRZY MECZE W PIĘĆ DNI! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

LIGA PRZYSPIESZA. GDAŃSZCZANIE ROZEGRAJĄ TRZY MECZE W PIĘĆ DNI!

Polska Hokej Liga, choć jest dopiero na starcie, narzuca zawodnikom dość spore tempo. W najbliższe pięć dni ligowcy rozegrają aż trzy kolejki ligowe. MH Automatykę Gdańsk czekają pojedynki wyjazdowe w Oświęcimiu i Bytomiu oraz mecz na własnym lodzie z PGE Orlikiem Opole.  

Gdańszczanie, głównie z powodów geograficznych, nie mają łatwego zadania. Już dzisiaj o godzinie 18:00 w Oświęcimiu zmierzą się z miejscową Unią. Gospodarze, których prowadzi czeski trener Jiri Sejba, mierzą w tym sezonie wysoko. Sam Sejba wspomina, chociaż zarząd klubu nieco tonuje te nastroje, że jego celem jest awans do półfinałów,.  W tym celu na Chemików 4 sprowadzono Andreja Themara, który w zeszłym sezonie, grając w barwach TAURON KH GKS Katowice, zdobył 35 bramek i został królem strzelców PHL. Tuż przed startem sezonu sprowadzono także czeskiego defensora Miloslava Jachyma, znanego z występów w GKS Tychy. Do macierzystego klubu z Naprzodu Janów powrócił także Mateusz Adamus. A to ponoć jeszcze nie koniec wzmocnień. Po stronie strat zapisać należy przede wszystkim Martina Kasperlika, który zamienił Oświęcim na Jastrzębie.

Po powrocie z Oświęcimia biało-niebiescy już w sobotnie popołudnie spotkają się na treningu, a w niedzielę o godzinie 17:00 podejmą w Hali Olivia zespół PGE Orlika Opole. Opolanie, prowadzeni przez nowotarżanina Jacka Szopińskiego, przed rozgrywkami przesli gruntowną przebudowę kadrową. Do liderów z poprzedniego sezonu – Alexeia Trandina i Martina Przygodzkiego – dołączył wschodni zaciąg wsparty kilkoma młodszymi zawodnikami wyłonionymi podczas przedsezonowych testów. Nowym nabytkiem jest także fiński bramkarz Tuomas Tolonen. O tym że Orlik będzie groźnym przeciwnikiem, przekonałaby się chociażby Unia Oświęcim, która poradziła sobie z opolanami dopiero po dogrywce. Cieniem na dyspozycji opolan położył się natomiast mecz z Kadrą PZHL, wygrany w dodatkowym czasie gry.

Natomiast we wtorek gdańscy hokeiści udadzą się do Bytomia na mecz z Węglokoksem Kraj Polonią Bytom. Zespół ze Śląska pozyskał w ostatnich dniach możnego sponsora, który ma ustabilizować sytuację w tym klubie. Nowy trener Polonii – Andriej Parfionow – pozyskał przed sezonem znanego z występów w Neście Mires Toruń Sergeia Kukushkina oraz łotewskiego obrońcę Aleksandrsa Galkinsa. Do Bytomia z Gdańska przeniósł się doskonale nam znany Mikhail Samusenko. Poloniści utrzymali w kadrze doświadczonych graczy takich jak obrońcy David Turon i Matej Cunik, a także napastnicy Filip Stoklasa i Błażej Salamon. Mogą oni liczyć na wsparcie utalentowanych Jakuba Jaworskiego i Łukasza Krzemienia. Po stronie strat widnieją nazwiska Mateusza Danieluka i Tomasza Pastryka, którzy obecnie występują w … MH Automatyce Gdańsk.

Podopieczni Marka Ziętary zagrają praktycznie w najmocniejszym zestawieniu. Do Oświęcimia nie pojechał jedynie Dmytro Shcherbakov, który na treningu został trafiony krążkiem i narzeka na stłuczenie nogi.

Transmisję pay-per-view z obu wyjazdowych spotkań naszych hokeistów zapowiada telewizja Śląskie.tv.

Przypominamy, że bilety na domowe spotkania MH Automatyki Gdańsk można nabywać w kasach biletowych na godzinę przed rozpoczęciem spotkania, a także online za pośrednictwem naszej strony internetowej – https://pkh2014.pl/kup-bilet-online/

Plan najbliższych meczów:

21.09. – piątek (3. kolejka PHL)
18:00 KS Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk

23.09. – niedziela (4. kolejka PHL)
17:00 MH Automatyka Gdańsk – PGE Orlik Opole

25.09. – wtorek (5. kolejka PHL)
18:00 Węglokoks Kraj Polonia Bytom – MH Automatyka Gdańsk