Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk MAREK ZIĘTARA BĘDZIE PRACOWAŁ Z KADRĄ POLSKI - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

MAREK ZIĘTARA BĘDZIE PRACOWAŁ Z KADRĄ POLSKI

 Marek Ziętara, nowy szkoleniowiec MH Automatyki Gdańsk, poprowadzi kadrę polski jako drugi trener. Obowiązki związane z reprezentacją będzie łączył z pracą w klubie.

Marek Ziętara w Polskiej Hokej Lidze zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Polski z zespołami z Nowego Targu i Sanoka, dwukrotnie prowadzone przez niego zespoły zdobywały Puchar Polski. Ostatnio 47-letni trener prowadził zespół TatrySki Podhale Nowy Targ, z którym z własnej inicjatywy rozstał się w listopadzie 2017 roku. Wcześniej z „Szarotkami” dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium PHL. W kwietniu gdański klub podpisał z nim kontrakt na prowadzenie hokeistów MH Automatyki Gdańsk. Teraz będzie asystentem nowego selekcjonera – Tomka Valtonena. Kontrakt na prowadzenie reprezentacji Polski został podpisany na 2 lata.

– Cieszę się z dodatkowej roli trenera Ziętary, bo praca z reprezentacją dla każdego trenera jest nobilitacją. Współpraca z Tomkiem Valtonenem będzie dla naszego trenera na pewno dodatkowym impulsem i zakładam, że przyczyni się do dalszej rozbudowy kontaktów i relacji z zawodnikami. To również ważna informacja dla naszych zawodników, którzy na co dzień będą obserwowani i szkoleni przez trenera pracującego w sztabie kadry. Mam nadzieję, że po Janie Steberze doczekamy się z czasem kolejnych kadrowiczów, ale na to zawodnicy będą musieli ciężko zapracować – mówi prezes klubu Bartosz Purzyński.