NEWS

Bieżące informacje z klubu

MAREK ZIĘTARA POZOSTAJE TRENEREM MH AUTOMATYKI

Trener Marek Ziętara nadal będzie prowadził drużynę MH Automatyki Gdańsk. 48-letni szkoleniowiec z gdańskim klubem związał się 2-letnią umową.

Ziętara do Gdańska przeniósł się przed ubiegłym sezonem i zrealizował z drużyną cel, jakim był awans do play-off Polskiej Hokej Ligi. W ćwierćfinale nasz zespół rywalizował z GKS Tychy, z którym odpadł po siedmiomeczowej rywalizacji.

– Przedłużenie umowy z trenerem Ziętarą było dla nas priorytetem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonał w Gdańsku w zakończonych niedawno rozgrywkach. Obie strony deklarowały chęć dalszej współpracy, a wzajemne zaufanie pozwoliło nam związać się dwuletnią umową. – powiedział Bartosz Purzyński, prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014 S.A.

Marek Ziętara w swojej karierze trenerskiej dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski z zespołami z Nowego Targu i Sanoka. Także dwukrotnie prowadzone przez niego zespoły zdobywały Puchar Polski. Z „Szarotkami” dwa razy stanął na najniższym stopniu podium. Aktualnie Ziętara jest także asystentem Tomasza Valtonena w reprezentacji Polski.