Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk MATEJ CUNIK WZMACNIA OBRONĘ MH AUTOMATYKI GDAŃSK - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

MATEJ CUNIK WZMACNIA OBRONĘ MH AUTOMATYKI GDAŃSK

Dzisiaj do drużyny dołączył Matej Cunik. 31-letni słowacki obrońca w Polskiej Hokej Lidze występuje od sezonu 2015-2016 w zespole Polonii Bytom.

Urodzony na Słowacji zawodnik ma 31 lat, mierzy 181 cm i waży 85 kilogramów. Na początku kariery występował w kadrach młodzieżowych swojego kraju U-18 i U-20. Przed przyjazdem do Polski grał w Ekstralidze czeskiej oraz słowackiej. W swoim rodzinnym kraju na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał 199 meczów, w których zdobył 29 punktów za 2 bramki i 27 asyst.

Do Polski trafił w 2015 roku i od tego czasu grał dla Polonii Bytom. W czerwono-niebieskich barwach rozegrał 135 meczów, w których zdobył 73 punkty za 7 bramek i 66 asyst. W obecnym sezonie Cunik rozegrał 23 mecze, w których strzelił 1 bramkę, a 9 razy jego podanie otwierało kolegom drogę do bramki. Na ławce kar przesiedział 34 minuty.

– Matej Cunik to dobrze znany z występów w PHL zawodnik. Na pewno wniesie do drużyny dużo doświadczenia i mamy nadzieję, że dzięki jego przyjściu nasza gra w defensywie będzie prezentować się pewniej. Finalizujemy formalności związane ze zgłoszeniem Mateja do gry tak, aby już we wtorkowym meczu przeciwko Unii Oświęcim mógł zadebiutować w naszym zespole – mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk.

To kolejny transfer gdańszczan w ostatnim tygodniu. W piątkowym meczu przeciwko Comarch Cracovii Kraków zadebiutował amerykański bramkarz Evan Cowley, który zaprezentował się z dobrej strony. Sztab szkoleniowy nie wyklucza dalszych zmian w składzie. Celem MH Automatyki Gdańsk na ten sezon pozostaje awans do fazy play-off.