NEWS

Bieżące informacje z klubu

MATEUSZ GOŚCIŃSKI WZMOCNIENIEM OFENSYWY

Wychowanek Sokołów Toruń, Mateusz Gościński, został nowym zawodnikiem MH Automatyki Stoczniowca 2014. Formalności związane z wypożyczeniem 19-letniego napastnika zostały sfinalizowane. Gościński przygotowuje się z naszym zespołem od początku letnich treningów.

Torunianin w tym roku zakończył naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Sezon 2015/2016 spędził na taflach PHL właśnie w barwach SMS U20. Był zdecydowanie najskuteczniejszym strzelcem „szkółki” – 11 bramek i 5 asyst. Na końcówkę sezonu przeniósł się do Nesty Toruń, która walczyła o utrzymanie w lidze. 19-latek z miejsca stał się najlepszym zawodnikiem toruńskiej ekipy i w 8 meczach zdobył aż 6 bramek i zanotował 3 asysty.

– Mateuszem zainteresowaliśmy się już na początku minionego sezonu i bacznie go obserwowaliśmy. To jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia. Jest niezwykle dynamiczny, dysponuje świetną techniką kija. Już w zeszłym sezonie udowodnił, że znakomicie radzi sobie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Mateuszowi zależy przede wszystkim na rozwoju i regularnych występach w lidze. Wierzymy, że pod okiem Petera Ekrotha jego talent będzie rozwijał się w błyskawicznym tempie. – powiedział Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy Stoczniowca 2014.

Gościnski regularnie występuje także w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Jego talent został także dostrzeżony przez Jacka Płachtę, selekcjonera seniorskiej kadry, który powołał Mateusza na konsultację szkoleniową przed MŚ Dywizji 1A w Katowicach.

Fot. PZHL.tv

Sponsor tytularny:

Partner strategiczny:

strategiczny-1 Gdańskie Autobusy i Tramwaje Grupa LOTOS S.A. strategiczny-4 strategiczny-6 strategiczny-7

Biznes plus:

logo-biznes-1 logo-biznes-4 logo-biznes-5

logo-biznes-6 logo-biznes-7