Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk MŁODZI GDAŃSZCZANIE POWALCZĄ O AWANS DO DYWIZJI 1A - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

MŁODZI GDAŃSZCZANIE POWALCZĄ O AWANS DO DYWIZJI 1A

Reprezentacja Polski do lat 20 w piątek o godzinie 20:00 w ostatnim meczu Mistrzostw Świata U20 Dywizji 1B w słoweńskim Bledzie zmierzy się z Norwegią. Stawką będzie awans na zaplecze elity.

 Polska dotychczas wygrała wszystkie swoje mecze – kolejno z Włochami (9:4), Ukrainą (3:2), Słowenią (5:4 po karnych) i Litwą (4:1).

Kwestia awansu do Dywizji 1A rozstrzygnie się pomiędzy Polakami i Norwegami. Oba zespoły dotychczas nie przegrały i zgromadziły na swoim koncie po 11 punktów. Ewentualny awans biało-czerwonych poziom wyżej trzeba rozpatrywać w kategoriach wielkiego sukcesu, bowiem w hokeju juniorskim elita liczy zaledwie 10 zespołów.

W drużynie prowadzonej przez kanadyjskiego szkoleniowca Davida Legera występuje aż czterech zawodników pochodzących z Gdańska. Silnym punktem defensywy jest Patryk Wysocki, który regularnie występuje w naszej drużynie w rozgrywkach PHL. 19-latek dotychczas zapisał na swoim koncie jedną asystę, a w klasyfikacji +/- ma dorobek +4.

Oprócz Wysockiego w kadrze występują Michał oraz Maciej Rybakowie. Obywaj napastnicy w tym sezonie mieli okazję zadebiutować w drużynie MH Automatyki Gdańsk. „Gdańską” czwórkę uzupełnia Paweł Obłoński, wychowanek GKS Stoczniowiec, który aktualnie występuje w lidze juniorskiej w Szwecji w drużynie Borlange HF.

Z kolei kapitanem reprezentacji Ukrainy na tym samym turnieju jest Dymitr Szczerbakow. Nasz podstawowy napastnik należy do liderów „młodzieżówki” naszych wschodnich sąsiadów. W 4 meczach zdobył 2 bramki i 1 asystę, a także raz został wybrany najlepszym graczem swojej drużyny.

Transmisję z meczu Polska – Norwegia można oglądać pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=94vIGpUZtO4

Foto: Sara Ros / IHF Slovenia