Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk NIKIFOR SZCZERBA WOLNYM ZAWODNIKIEM - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

NIKIFOR SZCZERBA WOLNYM ZAWODNIKIEM

Nikifor Szczerba nie jest już zawodnikiem MH Automatyki Gdańsk. Z 26-letnim bramkarzem, który dołączył do drużyny przed rozpoczęciem sezonu, rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Szczerba w obecnym sezonie o miejsce między słupkami rywalizował z Michałem Kielerem, jednak po przyjściu do drużyny Tomasza Witkowskiego, ostatni mecz przeciwko Neście Mires Toruń, obserwował z trybun.

Po rozmowach ze sztabem szkoleniowym postanowiliśmy rozwiązać kontrakt z Nikiforem Szczerbą. Rolę trzeciego bramkarza trenerzy chcą przypisać jednemu z naszych juniorów. Dziękujemy Nikiforowi za czas, który spędził w Gdańsku oraz życzymy powodzenia w dalszej hokejowej karierze. – powiedział Bartosz Purzyński, prezes klubu.

Pochodzący z Krynicy goalkeeper wystąpił w 10 spotkaniach biało-niebieskich i na lodzie spędził 510 minut. Na 297 strzałów obronił 260, co dało mu skuteczność 87,5%. Średnio w meczu 4,35 razy wyciągał krążek z siatki.

Obecnie gdańskiej bramki strzegą Tomasz Witkowski oraz Michał Kieler. Z drużyną seniorów trenują również bramkarze zespołu juniorskiego Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014.

IMGP7564