Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk NOWE KONTRAKTY W STOCZNIOWCU 2014 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

NOWE KONTRAKTY W STOCZNIOWCU 2014

Po sparingach z Kallinge/Ronneby zapadły ostatnie decyzje personalne w naszym zespole. Sfinalizowano rozmowy z czterema zawodnikami zagranicznymi, którzy w sezonie 2016/2017 reprezentować będą barwy MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk.

Wybór trenera Petera Ekrotha ostatecznie padł na trzech napastników oraz obrońcę.

nasca

Po raz pierwszy w historii gdańskiego hokeja kibice będą mogli oglądać grę dwóch zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszym jest dynamiczny i waleczny 24-letni napastnik Phillip Nasca, który w meczach sparingowych był najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiego zespołu, zdobywając 3 bramki. Nasca przez ostatnie trzy lata reprezentował drużynę uniwersytetu Niagara z uznanej ligi NCAA.

josepher

W defensywie występować będzie jego rodak Zachary Josepher. To doświadczony, 28-letni, zawodnik, który rozegrał ponad 100 spotkań w lidze NCAA. Po zakończeniu nauki na uniwersytecie grał głównie w lidze SPHL w klubach Pensacola Ice Flyers, Hunstville Havoc oraz Macon Mayhem. W sezonie 2013/2014 jego udane występy zaowocowały wypożyczeniem do zawodowej ligi ECHL, w której rozegrał 18 meczów.

kastel-dahl

Od połowy sierpnia z naszą drużyną na lodzie trenował także Szwed Adrian Kastel-Dahl. Dla mającego również słowackie korzenie zawodnika, Stoczniowiec 2014 będzie pierwszym klubem poza Szwecją. Dotychczas grał w ligach Division 2 oraz Division 1, w której ma za sobą udany sezon w barwach Tegs SK (22 punkty w 33 meczach).

skutchan

Osobny akapit należy się z kolei 21-letniemu Czechowi Adamowi Skutchanowi. Jego nazwisko jest doskonale znane w Gdańsku za sprawą jego ojca – Romana, który został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii GKS Stoczniowiec. Po zakończeniu kariery Skutchana seniora, Adam wrócił do Czech gdzie występował w najwyższych ligach juniorskich w zespole z Vitkovic. Ostatnie dwa lata spędził w USA. Szczególnie udany był dla Adama zeszły sezon, w którym w zespole Oklahoma City Jr. Blazers z lig WSHL zdobył 61 punktów za 32 bramki i 29 asyst.

W drużynie pozostanie także utalentowany Ukrainiec Dymitr Szczerbakow. Przez ostatnie dwa sezony, zaledwie 18-letni napastnik, występował w Stoczniowcu 2014 Gdańsk. Teraz otrzyma szansę dalszego rozwoju i walki o grę w podstawowym składzie w rozgrywkach PHL.

Przypomnijmy, że wcześniej uznania w oczach sztabu szkoleniowego nie znalazł obrońca ze Słowenii – Ziga Kuzman, który pożegnał się z drużyną po sparingu w Toruniu. Przez ostatnie półtora tygodnia w Gdańsku przebywał także rosły Łotysz – Oskars Batna. 21-latek wystąpił w meczu wyjazdowym przeciwko Neście Mires Toruń oraz dwukrotnie z Kallinge/Ronneby IF. Mimo braku angażu pokazał, że ma zadatki na dobrego środkowego, którego rozwój warto obserwować.