Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk NOWI TRENERZY POMOGĄ W LETNICH PRZYGOTOWANIACH - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

NOWI TRENERZY POMOGĄ W LETNICH PRZYGOTOWANIACH

Za hokeistami MH Automatyki Stoczniowca 2014 drugi z ośmiotygodniowego cyklu letnich przygotowań do sezonu 2015/2016. Nowością jest zaangażowanie zespołu trenerów, specjalizujących się w przygotowaniu motorycznym. Na ich czele stoi Marcin Bochenek, jeden z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych trenerów w Trójmieście. Opowiedział nam szczegółowo o trwających właśnie przygotowaniach. 

Skąd pomysł, abyście kompleksowo odpowiadali za letnie przygotowania drużyny Stoczniowca 2014?

Część zawodników drużyny już wcześniej pojawiała się na moich treningach funkcjonalnych sekcji Nordcity Sport. W okresie przygotowawczym do pierwszego sezonu Stoczniowca 2014 miałem okazję już przeprowadzać treningi motoryczne z zawodnikami. Po konsultacji z trenerami Lehmannem i Bochińskim, zarząd postanowił poszerzyć zakres mojej odpowiedzialności za przygotowanie drużyny. Dlatego też do współpracy zaprosiłem swoich przyjaciół, trenera Mirka Kwiatka (Nordcity Sport/ Trec Team) oraz Michała Kazimierczyka (Strefa Rehabilitacji Funkcjonalnej/Nordcity), fizjoterapeutę, specjalizującego się w treningach mobillity [wpływają na zapobieganie kontuzjom i optymalizują wyniki sportowe – przyp. red.] i regeneracji zawodników. W trójkę stanowimy dobrze zgrany i doświadczony zespół, mogący zapewnić pełne przygotowanie motoryczne drużyny.

W jakim zakresie będziecie odpowiadać za przygotowania? Jak będą wyglądały zajęcia i jaki plan treningowy przygotowaliście dla gdańskich hokeistów.

Tak jak wspominałem udało mi się skompletować pełny skład do przygotowania motorycznego, każdy z trenerów ma postawione trochę inne zadania, które w całości przyniosą nam bardzo pozytywne efekty. Będzie je można  mocno odczuć po wyjściu chłopaków na lód. Drużyna trenuje aż pięć razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki zajęcia biegowe i interwałowe prowadzą trenerzy Lehmann i Bochiński. We wtorek przewidzieliśmy trening wzmacniający z Mirkiem Kwiatkiem, w środę z Michałem Kazimierczykiem zawodnicy pracują na wspomnianym treningu mobility, natomiast w piątek ja przeprowadzam trening wytrzymałościowo-siłowy.

Czy macie już doświadczenie w pracy z drużynami sportowymi?

Pracowałem już z drużyną w poprzednim sezonie i współpracę tą wspominam bardzo dobrze. Drużyna chyba też zżyła się z moim stylem prowadzenia treningów, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu na kolejny sezon. Mamy duże doświadczenie w pracy ze sportowcami oraz drużynami sportowymi. Od dwóch sezonów jestem również trenerem przygotowania motorycznego Ogniwa Sopot, ekstraligowego zespołu rugby. Ponadto nasza sekcja Nordcity Sport, za którą odpowiadamy, zdobywa najwyższe miejsca w zawodach Crossfit Elite oraz Mistrzostwach Polski Kettlebell, zapełniając ściany klubu medalami i pucharami.

Czy uważacie, że słuszny jest kierunek, aby trenerów prowadzących zespół, w tak dużym zakresie wspierali specjaliści od szeroko pojętego treningu funkcjonalnego?

Już od wielu lat widać bardzo pozytywną tendencję w polskim sporcie zarówno amatorskim jak i zawodowym na rzetelne przygotowanie motoryczne zawodników. Tylko specjalistyczny trening dostosowany do wymaganych w danej dyscyplinie cech motorycznych może dać pozytywny efekt w sezonie meczowym. Trenerzy treningu funkcjonalnego, trenerzy crossfit, czy trenerzy AFM (Art of Functional Movement ) mają pełne zaplecze by przygotować drużynę i nadać jej odpowiedni kierunek w przygotowaniu motorycznym.