Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk OBROŃCA I TRENER - NOWE NABYTKI LOTOS PKH GDAŃSK - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

OBROŃCA I TRENER – NOWE NABYTKI LOTOS PKH GDAŃSK

LOTOS PKH Gdańsk kompletuje skład przed wejściem na lód. Nowym nabytkiem gdańskiego klubu jest obrońca występujący ostatnio w Comarch Cracovii Damian Szurowski. Na ławce trenerskiej pojawi się nowy drugi trener – Marek Rączka. Znany jest także plan sparingów biało-niebieskich.

Damian Szurowski był na testach w Gdańsku już przed 3 laty. Wtedy jednak wybrał ofertę gry w Szwecji, gdzie uczył się hokejowego rzemiosła. 25-letni dziś zawodnik doszedł do porozumienia z gdańskimi działaczami i podpisał roczny kontrakt. Damian Szurowski tak tłumaczy powody zmiany barw klubowych: – Chcę się rozwijać i wiem, że tu jestem w dobrych rękach. W tamtym sezonie drużyna pokazała, że potrafi walczyć z najlepszymi stawiając się GKS Tychy, a w tym sezonie chcemy walczyć o jeszcze wyższe cele. Trener Ziętara znany jest z umiejętności budowania ciekawej drużyny, i chce być jej częścią. Po podpisaniu kontraktu i dołączeniu do drużyny z Gdańska nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.

Urodzony w szwedzkim Husby Szurowski ostatnie 2 sezony spędził w Comarch Cracovii. Wystąpił w 52 meczach sezonu regularnego i 12 play-off, w których zdobył łącznie 7 punktów za asysty. W sezonie 2017/18 w barwach Cracovii wystąpił w dwóch meczach Hokejowej Ligii Mistrzów. Jego młodszy brat Mateusz ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Szwecji.

W prowadzeniu drużyny Markowi Ziętarze będzie pomagać pochodzący również z Nowego Targu Marek Rączka. Niegdyś bramkarz występujący w klubach w Polsce i Francji od 2014 roku spełnia się w roli szkoleniowca. W sezonie 2017/18 oprócz roli trenera Podhala Nowy Targ wspierał również Teda Nolana w prowadzeniu reprezentacji Polski. Obydwaj trenerzy pojawią się w Gdańsku na początku sierpnia, kiedy zaczną wspólne przygotowania z drużyną do wejścia na lód.

Treningi na lodzie LOTOS PKH Gdańsk rozpocznie 12 sierpnia – na ten dzień planowane jest zamrożenie tafli w Hali Olivia. Do tego czasu wszyscy zawodnicy – łącznie z graczami zza granicy – będą kontynuować ogólnorozwojowe przygotowania pod okiem Marka Ziętary i Marka Rączki. Przed sezonem gdańszczanie zagrają maksymalnie 5 sparingów. Obecnie zaplanowane są 4 gry kontrolne i omawiane są jeszcze szczegóły ew. sparingu z litewską Energiją Elektrenai. Jeśli dojdzie on do skutku, to 6 września w Elektrenai gdańszczanie po raz ostatni sprawdzą swoją formę przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Polskiej Hokej Ligi.

Plan sparingów LOTOS PKH Gdańsk:

17.08.2019 HK Liepaja – LOTOS PKH Gdańsk (Toruń)
23.08.2019 KH Toruń – LOTOS PKH Gdańsk (Toruń)
29.08.2019 HK Kurbads – LOTOS PKH Gdańsk (Łotwa)
30.08.2019 HK Kurbads – LOTOS PKH Gdańsk (Łotwa)