Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk OBSADA BRAMKI SKOMPLETOWANA - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

OBSADA BRAMKI SKOMPLETOWANA

Do Tomasza Witkowskiego i Konrada Zgrzebnickiego dołączy Aleksandr Trianiczew. Rosyjski golkiper w ubiegłym sezonie pokazał się z dobrej strony polskiej publiczności, występując z powodzeniem w PGE Orliku Opole.

31-latek  jest wychowankiem Sewierstala Czerepowiec. Przez wiele lat występował na zapleczu najwyższej ligi rosyjskiej. W sezonie 2013-2014 w jednym meczu bronił bramki swojego macierzystego klubu w lidze KHL.

W ostatnich latach Aleksandr Trianiczew występował głównie w najwyższej lidze na Białorusi. W latach 2015-17 grał w koszulce Junosti Mińsk. Z tym klubem w sezonie 2015/2016 zdobył mistrzostwo ligi i został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem fazy play-off. W 8 meczach wykazał się niesamowitą skutecznością 95,3 procent, co przełożyło się na znakomitą średnią 1,12 wpuszczonych bramek na mecz. W kolejnym sezonie z drużyną z Mińska zdobył srebrny medal, broniąc ze skutecznością 90,5% i średnią bramek 2,1 na mecz w sezonie zasadniczym oraz 93,2%, wpuszczając średnio 1,68 bramki na mecz, w fazie play-off.

W Polskiej Hokej Lidze na początku sezonu 2017-2018 zaprezentował się z bardzo dobrej strony w barwach PGE Orlika Opole (skuteczność 92%, średnio 2.48 bramki na mecz). Na początku 2018 roku wrócił na Białoruś, aby dokończyć sezon w barwach Szachtara Soligorsk. Ubiegły sezon zakończył na 3. miejscu Białoruskiej Ekstraligi, broniąc ze skutecznością odpowiednio 85,7% w sezonie regularnym i 85,2% w play-off.

Alekandr Trianiczew w barwach Junosti Mińsk

 

O jego przydatności do drużyny mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk: – W porozumieniu z trenerem Markiem Ziętarą pozycja bramkarza była jedną z pierwszych, co do których chcieliśmy mieć pewność. Dzięki zakontraktowaniu Aleksandra Trianiczewa oraz przedłużeniu kontraktu z Tomaszem Witkowskim wiemy, że w naszej bramce mamy dwóch bardzo dobrych golkiperów oraz młodego Konrada Zgrzebnickiego, który przy tych zawodnikach jest w stanie się rozwinąć.

W sezonie 2018-2019 w Polskiej Hokej Lidze w jednej drużynie może występować maksymalnie 6 obcokrajowców. Zniesiony został przepis, że polski bramkarz musi bronić przez połowę czasu w sezonie zasadniczym, a w zamian wprowadzono zapis, który zagranicznego bramkarza liczy jako dwóch. Pozostali obcokrajowcy, którzy już podpisali kontrakty z MH Automatyką Gdańsk, to występujący już kolejny sezon nad morzem: Petr Polodna i Dymitr Szczerbakow.