Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk OGORODNIKOW KATEM GDAŃSZCZAN - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

OGORODNIKOW KATEM GDAŃSZCZAN

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk nie mają dobrych humorów po ligowej inauguracji. Gdańszczanie ulegli w wyjazdowym spotkaniu Tatryski Podhalu Nowy Targ 4:7 (1:2, 1:2, 2:3). Znakomity mecz w barwach „Szarotek” Siergiej Ogorodnikow, który zdobył trzy gole, wszystkie w przewadze 5 na 4, a swój dorobek uzupełnił dwoma asystami.

Gospodarze rozpoczęli mecz ze sporym animuszem i ofensywnym nastawieniem. Przyniosło to efekt w 4 minucie, kiedy przewagę notwotarżan na gola zamienił wspomniany Siergiej Ogorodnikow. Rosjanin strzałem z bliska nie dał szans Tomaszowi Witkowskiemu. W 9 minucie padło wyrównanie. Niefrasobliwie wybity krążek przechwycił na linii niebieskiej Adam Skutchan i po przejechaniu kilku metrów potężnie uderzył pod poprzeczkę. Od tego momentu gra gdańszczan wyglądała coraz lepiej. Dobrą szansę bramkową miał Josef Vitek, ale krążek minimalnie minął bramkę. Niestety w 16 minucie Szymon Marzec za zranienie kijem Denisa Dalidovicha otrzymał 5 minut oraz karę meczu za niesportowe zachowanie. Skuteczni tego dnia w przewadze zawodnicy Podhala po raz drugi skorzystali z takiej sytuacji i ponownie za sprawą Ogorodnikowa.

W 49 sekundzie drugiej części gry Petr Polodna doprowadził do wyrównania. Czeski napastnik z bekhendu posłał krążek pomiędzy parkanami Błażeja Kapicy. Po trzech minutach Podhale po raz trzeci objęło prowadzenie, którego nie oddało już do końca spotkania. Marcin Kolusz otrzymał krążek pod bramkę i niepilnowany pokonał Witkowskiego. Biało-niebiescy dość często zatrudniali Kapicę, ale bramkarz miejscowych spisywał się bez zarzutu. W 31 minucie hattricka skompletował Ogorodnikow, a chwilę później do boksu kar na 4 minuty powędrował Marek Wróbel, który przypadkowo zranił jednego z graczy „Szarotek”. Biało-niebieskim udało się obronić pod naporem gospodarzy i wynik do 40 minuty nie uległ zmianie.

Foto: Krzysztof Garbacz / SportowePodhale.pl

Sporo działo się na tafli również w trzeciej tercji. Kibice z Nowego Targu oraz Gdańska, którzy wspólnie dopingowali swoje zespołu, obejrzeli aż 5 goli. Dwie kolejne bramki były autorstwa zawodników z Nowego Targu i w 49 minucie prowadzili oni już czterema bramkami. Już 56 sekund po wznowieniu gry, gdy hokeiści znad morza grali 5 na 4, kontrę Podhala dwa na jeden skutecznie wykończył Łotysz Elvijs Biezais. Z kolei na 6:2 podwyższył potężnym strzałem zza bulików Krzysztof Zapała.  Gdańszczanie ambitnie jednak walczyli o poprawę wyniku i w połowie tercji strzałem po lodzie Kapicę pokonał Mikhail Samusenko. Ten sam zawodnik zdobył drugiego swojego gola w 55 minucie. Najpierw wywalczył krążek w strefie obronnej Podhala, a po chwili wykorzystał podanie Vitka. Biało-niebiescy zwietrzyli szansę na odwrócenie losów spotkania, ale mimo ataków wynik nie ulegał zmianie. Na minutę przed końcem Andriej Kowaliew poprosił o czas i zdjął z bramki Witkowskiego. Gospodarze wygrali jednak wznowienie w swojej tercji i Mateusz Michalski strzałem przez całe lodowisko ustalił wynik meczu na 7:4.

Zawodnicy MH Automatyki Gdańsk szansę na pierwszą wygraną w sezonie będą mieli już w środę. W „Hali Olivia” gościć będą PGE Orlika Opole. Początek spotkania o godzinie 18:30.

TatrySki Podhale Nowy Targ – MH Automatyka Gdańsk 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

1:0 Ogorodnikow – Różański – M.Michalski (4’, w przewadze)
1:1 Skutchan (10’)
2:1 Ogorodnikow – M.Michalski – Różański (18’, w przewadze)
2:2 Polodna – Steber – Bilcik (21’)
3:2 Kolusz – Zapała – Wielkiewicz (25’)
4:2 Ogorodnikow – Różański – Biezais (31’, w przewadze)
5:2 Biezais – Ogorodnikow (41’, w osłabieniu)
6:2 Zapała – Kolusz – Wielkiewicz (49’)
6:3 Samusenko – Vitek (50’)
6:4 Samusenko – Vitek – Wróbel (55’)
7:4 M.Michalski – Ogorodnikow – Samarin (60’, do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik – Mateusz Bucki, Grzegorz Cudek
Kary: 14 min. – 37 min. (w tym 5+20 dla Szymona Marca)
Strzały: 33-38 (13-8, 9-17, 11-13)
Widzów: 1000

TatrySki Podhale: Kapica (Bizub – n/g); Jaśkiewicz – Tomasik (2), Wojdyła – Samarin, Sulka – Pichniarcik, Kapica – Mrugała; Kolusz – Zapała – Wielkiewicz (2), M.Michalski (2) – Ogorodnikow – Biezais, Dalidovich – Neupauer – Różański (6), P.Michalski – Siuty – Svitac.

MH Automatyka: Witkowski (Gorodetsky – n/g); Dolny – Bilcik, Lehmann – Wachowski, Wysocki – Kantor oraz Leśniak; Steber – Polodna (2) – Skutchan, Vitek – Wróbel (6) – Samusenko, Strużyk (4) – Stasiewicz – Pesta, Rompkowski – Różycki – Marzec (25).

Autorem zdjęć jest Krzysztof Garbacz / www.sportowepodhale.pl