Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WS. ALFABETU PREZESA KOSTECKIEGO - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WS. ALFABETU PREZESA KOSTECKIEGO

OŚWIADCZENIE ws. nieprawdziwych informacji podanych w „Alfabecie Prezesa Kosteckiego”.

Szanowni Państwo,

ze zdziwieniem przeczytaliśmy informacje opublikowane w dniu 31.12.2014 r. na oficjalnej stronie klubu GKS Stoczniowiec www.stoczniowiec.org.pl pod tytułem Alfabet Prezesa Kosteckiego.

Pod literą H jak Hokej na lodzie przeczytaliśmy poniższe rozwinięcie:

H – HOKEJ NA LODZIE. KOCHAMY GO ZA OSTRE STARCIA, WALKĘ, ŚMIAŁE ATAKI I OGROMNĄ FINEZJĘ. W TYM ROKU GRUPA PASJONATÓW HOKEJA NA LODZIE SKUPIONA WOKÓŁ TRÓJMIEJSKICH DRUŻYN AMATORSKICH REAKTYWOWAŁA DZIAŁALNOŚĆ ZESPOŁU SENIORÓW. STOCZNIOWIEC 2014 WYSTĘPUJE W I LIDZE. UMOŻLIWILIŚMY KLUBOWI DARMOWE TRENINGI I ROZGRYWANIE MECZÓW, WSPIERAMY ICH DZIAŁANIA. KIEDYŚ SYTUACJA ZWIĄZANA Z BRAKIEM SPONSORÓW ZMUSIŁA MNIE DO WYCOFANIA ZESPOŁU Z ROZGRYWEK. BRAK HOKEJA NA SENIORSKIM POZIOMIE STARALIŚMY SIĘ W JAKIMŚ STOPNIU WYNAGRODZIĆ SYMPATYKOM WSPÓŁORGANIZUJĄC Z PZHL RÓŻNE MIĘDZYNARODOWE TURNIEJE. NA POCZĄTKU 2014 ROKU GOŚCILIŚMY EURO ICE HOCKEY CHALLANGE OCZYWIŚCIE Z REPREZENTACJĄ POLSKI NA CZELE. DECYDUJĄCE O WYGRANEJ W TURNIEJU SPOTKANIE POLAKÓW Z BIAŁORUSIĄ, W HALI OLIVIA NA ŻYWO OGLĄDAŁO OKOŁO 4 TYSIĘCY WIDZÓW, A NA ANTENIE TVP SPORT PRAWIE 200 TYSIĘCY SYMPATYKÓW TEJ DYSCYPLINY SPORTU. TO OBRAZUJE, ŻE TŁUSTE LATA DLA HOKEJA NA LODZIE ZARÓWNO W WYDANIU GDAŃSKIM, JAK I KRAJOWYM, W KOŃCU NADEJDĄ.

Jako że w formie Alfabetu prezes Marek Kostecki podsumował rok 2014, jesteśmy zmuszeni domagać się przeprosin i sprostowania informacji skierowanych do kibiców naszego klubu oraz opinii publicznej, jakoby Pomorskiemu Klubowi Hokejowemu 2014 będącemu właścicielem zespołu MH Automatyka Stoczniowiec 2014 umożliwiono darmowe treningi i rozgrywanie meczów. To nieprawda. Poniżej przedstawiamy fakty:

  1. 25 lutego 2014 roku na wniosek rodziców hokeistów sekcji hokeja na lodzie klubu GKS Stoczniowiec odbyło się spotkanie z zarządem GKS Stoczniowiec. Podczas spotkania podkreślono, że do najmłodszych klas hokejowych w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku-Oliwie zgłasza się zatrważająco mała liczba dzieci, a zawodnicy w grupach młodzieżowych rezygnują z uprawiania hokeja ze względu na brak możliwości kontynuowania kariery w drużynie seniorskiej. Jako najpilniejsze rozwiązanie problemu określono reaktywację drużyny seniorskiej w Gdańsku. Prezes GKS Stoczniowiec na spotkaniu wobec wszystkich zebranych osób obiecał, że gdy znajdą się chętni do prowadzenia drużyny seniorskiej, GKS Stoczniowiec udostępni im lodowisko na mecze i treningi nieodpłatnie.
  2. Wobec takiej deklaracji w maju 2014 roku Stowarzyszenie Pomorski Klub Hokejowy 2014 utworzyło drużynę, której celem jest reaktywacja hokeja w Gdańsku na najwyższym poziomie i awans do hokejowej ekstraligi PHL. Drużyna występuje w 1 Lidze Hokeja na Lodzie pod nazwą MH Automatyka Stoczniowiec 2014.
  3. Przed klubem i drużyną postawione zostały jasne cele: sportowy – awans do ekstraligi oraz społeczny – popularyzacja dyscypliny wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic poprzez wysoki poziom sportowy i organizacyjny widowiska. Aby realizacja tych celów była możliwa zawodnicy, trenerzy, sztab ludzi pomagających drużynie oraz zarząd zdecydowali się na pracę bez wynagrodzenia.
  4. Podczas rozmów z GKS Stoczniowiec nt. wynajmu lodowiska na treningi i mecze MH Automatyka Stoczniowiec 2014 zaproponowano nam komercyjne zasady współpracy. Oznacza to, że koszty wynajmu lodowiska na mecze i treningi są naszą największą pozycją w budżecie. Za wynajem lodowiska tylko od sierpnia do końca października 2014 roku zapłaciliśmy już ponad 40 tysięcy złotych, a za listopad i grudzień ubiegłego roku zostaniemy obciążeniu kolejnymi opłatami opiewającymi łącznie na ponad 30 tysięcy złotych.

Mając na uwadze powyższe pragniemy podkreślić, że od samego początku naszej działalności zarówno w bezpośrednich rozmowach z zarządem GKS Stoczniowiec jak też z zespołem, kibicami i opinią publiczną deklarowaliśmy otwartość na współpracę z każdym, komu dobro gdańskiego hokeja leży na sercu. Tak jest nadal.
Chcemy wierzyć, że te słowa, które możemy przeczytać w Alfabecie Prezesa Kosteckiego, nie są podsumowaniem 2014 roku, bo nim być nie mogą, ale jest to deklaracja na 2015 rok. Jeżeli by tak było, został by z nas zdjęty ogromny ciężar związany z utrzymaniem pierwszoligowego zespołu, który bezprecedensowo, jako jedyny profesjonalny zespół hokejowy w Polsce, płaci za wynajem lodowiska w mieście, które reprezentuje. To szansa, której środowisko hokejowe w Gdańsku nie powinno zaprzepaścić – wierzymy, że to możliwe.

Jeżeli jednak jest inaczej, żądamy od klubu GKS Stoczniowiec opublikowania przeprosin i sprostowania informacji, jakoby Stowarzyszeniu Pomorski Klub Hokejowy 2014 udostępniono wynajem lodowiska w sezonie 2014/2015 za darmo. Sprostowanie i przeprosiny powinny się ukazać na stronie internetowej klubu, w tak samo widocznym miejscu, w którym został opublikowany „Alfabet Prezesa Kosteckiego”.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014