Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WS. ZMIANY NAZWY - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WS. ZMIANY NAZWY

W związku z wieloma wątpliwościami i pytaniami kibiców gdańskiego hokeja zdecydowaliśmy się na dodatkowe wyjaśnienie kulis związanych ze zmianą nazwy klubu hokejowego w Gdańsku.

Gdy w 2014 roku tworzyliśmy Pomorski Klub Hokejowy 2014 naszym celem była reaktywacja profesjonalnego hokeja w Gdańsku pod szyldem nowej organizacji. Rozważania na temat nazwy samej drużyny toczyły się długo. Ostatecznie zostaliśmy przy „MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk”.

Z perspektywy kilku lat funkcjonowania możemy potwierdzić naiwność naszego założenia, że dodatkowe zaznaczenie „2014” w głównym członie nazwy pozwoli kibicom, instytucjom, innym klubom czy sponsorom – w tym również potencjalnym partnerom biznesowym – oraz całej społeczności związanej z hokejem w Trójmieście na rozróżnienie dwóch klubów, które w jednym mieście funkcjonują z tym samym członem w nazwie. Okazało się to niemożliwe.

Od początku naszej działalności nie było praktycznie ani jednego spotkania biznesowego, którego nie zaczęlibyśmy wyjaśnienia, że jesteśmy nowo powstałym, odrębnym i niezależnym klubem. Historia gdańskiego hokeja nie zawsze była przedstawiana w pozytywnym świetle i to na naszych barkach pozostał trud zmiany nastawienia i przekonania wielu osób do „nowego otwarcia”.

Od początku naszej działalności wysłaliśmy niezliczoną liczbę próśb o zmianę lub korektę naszej nazwy do klubów, mediów, instytucji, urzędów. Trud ten okazał się daremny. Do tej pory nadal w wielu miejscach widzimy logo GKS Stoczniowiec i „gołą” nazwę „Stoczniowiec”. Pojawiają się one w wielu relacjach medialnych, na plakatach czy w serwisach internetowych. W komentarzach wielokrotnie zarzucano nam, że jesteśmy powiązani z innym klubem o podobnej nazwie. Nasi sponsorzy szukali informacji o zawartej umowie na stronie GKS Stoczniowiec, a lwia część korespondencji zarówno elektronicznej jak też w formie tradycyjnej trafia właśnie do innego klubu, który w swojej nazwie również ma człon „Stoczniowiec”.

Nie szykujemy miejsca w nazwie na nowego sponsora – przy okazji zmiany nazwy pojawiłby się on od razu – natomiast chcemy uszanować to, z kim i w jakim zakresie dotychczas współpracujemy. Zmiana nazwy jest jednym ze sposobów na podkreślenie roli firmy MH Automatyka oraz Miasta Gdańska, które we wspaniały sposób – nie tylko finansowo – zaangażowały się w powstanie i rozwój nowego klubu. Dziś w obliczu poszukiwania środków na dalsze funkcjonowanie klubu chcemy podkreślić naszą wdzięczność dla tego zaangażowania.

Podsumowując – funkcjonujemy od 2014 roku w nowych realiach. Od samego początku postawiliśmy na transparentność naszych działań również w zakresie współpracy ze sponsorami oraz komunikacji z kibicami, z którymi odbyliśmy wiele spotkań informując o zamierzeniach klubu i odpowiadając na zadawane pytania. Cały czas uczymy się zarówno pod względem sportowym, jak też organizacyjnym. Niezależenie od trudności podjętych decyzji możemy potwierdzić, że miały one zawsze jeden cel – jeszcze lepsze funkcjonowanie naszego klubu i w konsekwencji większą satysfakcję kibiców.

Nie zmieniamy barw – pozostaliśmy biało-niebiescy, na koszulkach zawodników pozostaje nasze dotychczasowe logo „S” a Stoczniowiec pozostaje w naszych sercach jako miejsce, które ukształtowało wiele pokoleń hokeistów w Gdańsku. Obecna zmiana nazwy jest jednak konieczna i tę decyzję nosiliśmy w sobie od dłuższego czasu. Nie była ona łatwa również dla nas, osób, które są pasjonatami hokeja w Gdańsku i właśnie dla jego rozwoju zaangażowały się w budowę nowej organizacji hokejowej.

Jednocześnie możemy zapewnić, że niezależnie od nazwy marketingowej wierzymy, że kibice gdańskiego hokeja będą nadal z drużyną na dobre i na złe. Najbliższa okazja nadarzy się już w najbliższą środę (23.11), kiedy o godzinie 18:30 podejmiemy GKS Tychy. Mamy nadzieję, że swoją frekwencją i żywym dopingiem gdańska publiczność udowodni, że najważniejsze jest dla nich dobro drużyny. Zwłaszcza teraz gdy temu młodemu zespołowi nie wiedzie się najlepiej, doping i pozytywne wsparcie jest nam bardzo potrzebne.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014