Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PAVLO TARAN WZMOCNIŁ DEFENSYWĘ STOCZNIOWCA 2014 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PAVLO TARAN WZMOCNIŁ DEFENSYWĘ STOCZNIOWCA 2014

22-letni Pavlo Taran w dniu wczorajszym podpisał umowę i tym samym wzmocnił drużynę MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Taran pochodzi z Ukrainy i występuję na pozycji obrońcy. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, przy wzroście 190 cm waży 95 kg. Ostatnio występował w klubie białoruskiej Ekstraligi HK Vitebsk.

Taran jest wychowankiem Ldinki Kijów. W swojej karierze występował także m.in. w Berkucie Kijów oraz rezerwach Metallurga Złobin i Donbassu Donieck. Na swoim koncie ma także regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Ukrainy. Brał udział w MŚ do lat 18 oraz do lat 20.

Poprzedni oraz obecny sezon Pavlo spędził w klubie z najwyżej klasy rozgrywkowej na Białorusi – HK Vitebsk, gdzie rozegrał w sumie ponad 60 spotkań.

Obecność Tarana z pewnością znacząco wpłynie na poprawę gry w defensywie, z której zestawieniem trenerzy mieli dotychczas największy kłopot.

– Taran to zawodnik posiadający bardzo dobre warunki fizyczne, dobrze wyszkolony technicznie, dysponujący silnym strzałem oraz mocnym, celnym podaniem. Potrafi i nie boi się grać twardy hokej. Jego umiejętności techniczne, przegląd sytuacji i spokój myślę, że będą dla nas dużym wzmocnieniem szczególnie podczas przewag. – ocenia swojego nowego podopiecznego trener Stoczniowca 2014, Krzysztof Lehmann.

Prezes klubu Bartosz Purzyński zaznacza, że być może nie jest to ostatnie wzmocnienie drużyny przez fazą play-off.

– Jest to pierwsze z planowanych przed play off wzmocnień drużyny, szczególnie cenne, ponieważ brakuje nam doświadczonych obrońców. Pavlo ma za sobą występy w kadrze Ukrainy do lat 18 i 20 oraz w ekstraklasie białoruskiej. Ma świetne warunki fizyczne i wysokie umiejętności indywidualne. Mam nadzieję, że dobrze wkomponuje się w zespół, a w Gdańsku wkrótce poczuje się jak w domu. Pracujemy pełną parą, by mógł wystąpić już w najbliższy weekend w meczach z KTH Krynica.

Dla niecierpliwych pierwsza okazja do obejrzenia Pavlo Tarana w akcji pojawi się już dzisiaj. Zawodnicy Stoczniowca 2014 zmierzą się o godzinie 18:00 w meczu sparingowym z zespołem Old-Boys Stoczniowiec. Spotkanie to ma wejść na stałe do kalendarza gdańskiej drużyny w okresie świąteczno-noworocznym.