Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PETER EKROTH POPROWADZI STOCZNIOWCA 2014 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PETER EKROTH POPROWADZI STOCZNIOWCA 2014

Gdański klub przez najbliższe 3 sezony poprowadzi szwedzki trener Peter Ekroth. Szczegóły kontraktu zostały już uzgodnione, a uroczyste podpisanie umowy odbędzie się 10 maja w ERGO ARENIE.

Szybka reaktywacja gdańskiego hokeja i powrót do profesjonalnego poziomu zaledwie w dwa lata od powstania klubu były możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów, Miasta Gdańska, zawodników, trenerów i kibiców. Awans do Polskiej Hokej Ligi postawił nowe wyzwania przed gdańskim środowiskiem hokejowym. Zarząd klubu zapowiadał budowę drużyny w oparciu o doświadczonego trenera, który będzie mógł rozwijać młodych zawodników stanowiących trzon gdańskiego zespołu.

– Rozmawialiśmy z kilkoma zagranicznymi kandydatami i wszyscy zaprezentowali ciekawe pomysły i byli entuzjastycznie nastawieni do naszych pomysłów na rozwój klubu. Zdecydowaliśmy się na wybór Petera Ekrotha. Szwedzki trener przekonał nas do siebie spójną wizją długofalowego rozwoju drużyny. Ważne jest dla nas to, że Skandynawowie chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W przeciągu ostatnich 5 lat drużyny ze Skandynawii 3-krotnie zdobywały tytuły Mistrzów Świata do lat 20. To pokazuje, że ten model szkolenia się sprawdza, a ich kultura hokejowa jest na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce. To bardzo się przyda naszej młodej drużynie – powiedział Bartosz Purzyński, prezes Stoczniowca 2014.

Peter Ekroth urodził się w 1960 roku w Sztokholmie. Jako zawodnik grał na pozycji obrońcy w klubach szwedzkich (m.in. Djurgårdens IF, Södertälje SK, Västra Frölunda) oraz w Kanadzie (drużyna afiliacyjna Detroit Red Wings). Przed zakończeniem kariery zwodniczej grał również w lidze niemieckiej i brytyjskiej, gdzie rozpoczął pracę jako trener. Po powrocie do Szwecji prowadził zespoły na różnych poziomach, a w 2008 objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski mężczyzn. Współpracę z polską kadrą zakończył po Mistrzostwach Świata Dywizji I w 2009, które odbyły się w Toruniu. Od 2011 był trenerem szwedzkiego klubu Häradsbygdens SS.

– Wierzymy, że razem z nowym trenerem szybko uda się nam zbudować ambitnie walczący zespół. Wiemy jednocześnie, że budowa drużyny od podstaw wymaga czasu, dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z nowym szkoleniowcem, która będzie obowiązywać przez 3 lata. Tym samym potwierdziliśmy, że budujemy długofalowo w oparciu o solidne podstawy i jesteśmy głęboko przekonani, że w perspektywie tych 3 lat stworzymy team, który będzie walczył o najwyższe cele w Polskiej Hokej Lidze – powiedział Bartosz Purzyński.

Klub już wcześniej podpisał kontrakty z pierwszymi zawodnikami, którzy po kilku latach wrócili do Gdańska: Maciejem Rompkowskim, Szymonem Marcem i Kamilem Dolnym oraz Janem Steberem, który już w zeszłym sezonie grał w barwach Stoczniowca 2014. Decyzje o zaangażowaniu kolejnych zawodników zarząd podejmie wspólnie z nowym trenerem.

Polska Hokej Liga jest ligą profesjonalną, dlatego zawodnicy, którzy będą występować w barwach Stoczniowca 2014 będą mieli zagwarantowane profesjonalne kontrakty gwarantujące im wynagrodzenie za grę w hokeja. Przypomnijmy, że przez pierwsze dwa sezony wszyscy zaangażowani w odbudowę profesjonalnego hokeja w Gdańsku – w tym zawodnicy – zdecydowali się poświęcić temu celowi bez wynagrodzeń.

Przygotowania do nowego sezonu, już pod okiem nowego trenera, rozpoczną się 10 maja. Wtedy też na konferencji prasowej w ERGO ARENIE odbędzie się oficjalne podpisanie umowy pomiędzy klubem i trenerem.