Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PETR POLODNA NOWYM NAPSTNIKIEM? - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PETR POLODNA NOWYM NAPSTNIKIEM?

We wtorek treningi z naszą drużyną rozpoczął Czech Petr Polodna. To doświadczony, 34-letni, środkowy napastnik, który miał okazję występować już Polskiej Hokej Lidze. W sezonie 2014/2015 wydatnie przyczynił się do zdobycia przez JKH GKS Jastrzębie wicemistrzostwa Polski.

Polodna urodził się w Jihlavie, ale do dorosłego hokeja „wchodził” w klubie HC Litvinov, w którym w wieku 20 lat zadebiutował w czeskiej Extralidze. Następnymi przystankami Polodny były m.in. KLH Chomutov, HC Olomouc, Kometa Brno i Havlickuv Brod.  

Na czeskich lodowiskach Polodna występował głównie w 1. Lidze, w której rozegrał blisko 600 spotkań, zdobywając 367 punktów (134 bramki i 224 asysty). Ma także na koncie 44 mecze w czeskiej Extralidze, a w 2012 roku zdobył wicemistrzostwo Czech z Kometą.

Przed sezonem 2014/2015 czeski zawodnik trafił do JKH GKS Jastrzębie, w którym był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem za Leszkiem Laszkiewiczem i Maciejem Urbanowiczem. Wydatnie przyczynił się do wygrania przez jastrzębski zespół sezonu zasadniczego PHL, a następnie zdobycia wicemistrzostwa Polski, zdobywając w 55 meczach 48 punktów za 21 bramek i 27 asyst.

W bieżącym sezonie Polodna występował na lodowiskach Wielkiej Brytanii (Basingstoke Bison – 6 meczów, 3 asysty) oraz Francji (Amiens – 8 meczów).

Czech wystąpi najprawdopodobniej w dwóch najbliższych wyjazdowych meczach gdańskiej drużyny przeciwko SMS Sosnowiec oraz Unii Oświęcim, w których będzie miał za zadanie udowodnić swoją przydatność do zespołu.