Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PKH2014 BĘDZIE PROMOWAĆ MIASTO GDAŃSK I GDAŃSKI OŚRODEK SPORTU - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PKH2014 BĘDZIE PROMOWAĆ MIASTO GDAŃSK I GDAŃSKI OŚRODEK SPORTU

Gdański Ośrodek Sportu i Pomorski Klub Hokejowy 2014 podpisali umowę na promocję Miasta Gdańska przez hokej na lodzie. Będzie to już czwarty rok współpracy miasta i klubu, w tym już trzeci w Polskiej Hokej Lidze.

Skuteczna reaktywacja hokeja na profesjonalnym poziomie była możliwa 5 lat temu dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów, przede wszystkim firm MH Automatyka oraz Morska Agencja Gdynia, Miasta Gdańska, zawodników, trenerów i kibiców. Dziś ta współpraca ma zupełnie inny wymiar. Celem minimum jest awans do play-off Polskiej Hokej Ligi (PHL).

W maju tego roku klub ogłosił, że nowym trenerem drużyny został Marek Ziętara, który pełni jednocześnie funkcję drugiego trenera kadry narodowej. Do Gdańska udało mu się ściągnąć kilku doświadczonych zawodników, ale drużyna nadal opiera się na wychowankach. Walka o coraz wyższe cele nie byłaby możliwa bez współpracy między innymi z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Sportu.

Umowa pomiędzy Gdańskim Ośrodkiem Sportu i Pomorskim Klubem Hokejowym 2014 obowiązywać będzie do końca bieżącego roku. Dla klubu, oprócz środków finansowych zadeklarowanych przez Miasto Gdańsk, ważne jest też docenienie dotychczasowych działań promujących miasto oraz upowszechniających hokej na lodzie jako dyscyplinę. Stworzenie mody na hokej jest widoczne po statystykach, w których gdański klub może się poszczycić drugim miejscem w Polsce pod względem średniej liczby kibiców na mecz – ponad 1500 osób.

– Cieszymy się, że naszymi największymi  partnerami pozostają Miasto Gdańsk razem z Gdańskim Ośrodkiem Sportu. Postrzegamy to jako wyraz docenienia przez Miasto Gdańsk naszych osiągnięć i dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować Gdańsk podczas meczów jak też innych aktywności mających na celu promocję hokeja oraz miasta. Bez tej współpracy byłoby nam bardzo trudno zebrać odpowiednie środki do zbudowania drużyny mogącej odegrać ważną rolę w Polskiej Hokej Lidze. – podsumował Bartosz Purzyński, prezes Pomorskiego Klubu Hokejowego.